Захворіло у світі
11,516,782
Померло у світі
535,453
Вилікувалось у світі
6,223,819
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Олег Майборода прокоментував паніку навколо «Укрбуду» після зміни власника компанії

Олег Майборода прокоментував паніку навколо «Укрбуду» після зміни власника компанії

Гендиректор компанії заявив, що «новину про зміни в «Укрбуді» багато хто неправильно витлумачив»

Олег Майборода прокоментував паніку навколо 	«Укрбуду» після зміни власника компанії
Фото: УНІАН

Зміна власника компанії «Укрбуд» викликала хвилю публікацій в соцмережах і ЗМІ з різними сценаріями щодо розвитку ситуації та подальшої долі десятків майданчиків забудовника і тисячі покупців квартир. Найбільш поширені з них – що «Укрбуд» хочуть прикрити, а недобудовані будинки – заморозити, і що багато хто тепер залишиться без грошей та житла. Про це пише Мінфін.

Спочатку ці припущення прокоментував колишній власник"Укрбуду» і екс-народний депутат Максим Микитась, який підтвердив, що формально компанія змінила власника, розповів про «непублічних інвесторів», які вже приймають справи, і запевнив: все буде добре і всі зобов'язання перед покупцями компанія виконає.

«Для когось новина про продаж «Укрбуд Девелопмент» стала несподіванкою, але угода не спонтанна. До цього рішення я йшов давно, і, нарешті, багато процесів финалізувалися. За останні місяці був проведений детальний аудит, приведена в порядок організаційна структура компанії, оптимізована маса процесів як будівельних, так і фінансових. І угода відбулася. Хто власники? За умовами операції називати їх не можу, якщо в загальних рисах, то це група інвесторів, люди непублічні. Якщо захочуть, подробиці розкажуть самі. На сьогоднішній день компанія функціонує у звичайному режимі, будівництва запущені, менеджмент на своїх місцях», – написав Микитась на своїй сторінці в Facebook.

Крім цього, ще влітку на ринку з'явилися чутки, що з компанією «Укрбуд» діється недобре. Нібито, його майданчики зупинили роботу – будинки офіційно не заморожені, але і не будуються.

А після того, як компанія «Інтергалбуд» заявила про партнерство з «Укрбудом» за проектом ЖК Sky Avenue, по Києву почали ходити чутки, що, нібито, «Інтергалбуд» просто скуповує найбільш ліквідні майданчики Микитася. 

Проте комерційний директор компанії «Інтергалбуд» Анна Лаєвська цю інформацію спростувала. Вона заявила, що в Sky Avenue вони – співінвестор, генпідрядник і ще спільно з «Укрбудом» ведуть продажі. І, нібито, ніяких майданчиків у Микитася не купували.

За словами генерального директора компанії Олега Майбороди, «з якоїсь причини новину про зміни в «Укрбуді» багато хто неправильно витлумачив».

«Процес входження нових інвесторів, зміни структури власності не миттєвий, а навколо вже почали сіяти паніку: «Укрбуд» все, лідер будівельного ринку впав, інвестори будуть чекати квартири роками і так далі». Так от, це не має нічого спільного з реальністю. Ті внутрішні зміни, які зараз відбуваються в нашій компанії, не просто не можуть негативно позначитися на її діяльності. Навпаки, вони покликані активізувати подальшу роботу», – сказав він.

Олег Майборода прокоментував паніку навколо 	«Укрбуду» після зміни власника компанії

Гендиректор компанії нагадав, цим літом «Укрбуд» зіткнувся з труднощами, в тому числі фінансовими, пов'язаними з низькою купівельною активністю. Через сезонний спад, через політичні події, через курс долара. Але прихід нових власників – це не наслідок цих проблем. Це частина їх вирішення, яка дозволяє збільшити оборотні кошти і спрямувати їх на будівництво.

«Ті, хто пильно стежить за нашими будмайданчиками, можуть бачити, як, після попереднього зниження активності, тиждень за тижнем нарощуються темпи робіт. На об'єктах стає все більше робітників, і ми поступово повертаємо колишню динаміку. Поступово – тому що не можна просто клацнути пальцями і миттєво матеріалізувати на майданчиках кілька тисяч будівельників, та ще й з усіма необхідними матеріалами. На це теж потрібен час. Не кажучи вже про те, що на окремих майданчиках роботи якийсь час зовсім були припинені через судові тяжби, які в більшості своїй вже вирішені», – додав Олег Майборода.

Він також зазначив, що повернення активності на всі майданчики компанії в Києві та завершення розпочатих проектів – пріоритет номер один для нових інвесторів. Швидше за все, доведеться відсунути запуск нових проектів, тому що зараз у фокусі виконання вже взятих зобов'язань. «У нас по Києву цілих 26 проектів в роботі, і ми до кінця року націлені на введення в експлуатацію п'яти з них. Ще шість нових об'єктів заплановані до введення в першому півріччі 2020-го», – розповів Майборода.

Читайте також матеріал Mind – Екстрене гальмування: «Укрбуд» може відмовитися від нових ЖК. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті