Глобальне зростання в 2019 буде мінімальним з початку десятиліття – МВФ
МВФ знизить прогнози зростання світового ВВП на 2019 і 2020 роки в жовтневому огляді світової економіки

Міжнародний валютний фонд очікує уповільнення темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП, в 2019 році. Про це заявила новий директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва, передає Інтерфакс-Україна.
«Два роки тому ми відзначали синхронне прискорення зростання в глобальній економіці, підйом відзначався в державах, що становлять 75% світового ВВП, а зараз синхронність ще більш висока, проте, на жаль, в даний момент це синхронне уповільнення зростання», – зазначила Георгієва в ході свого першого виступу напередодні щорічних зустрічей МВФ.
«У 2019 ми очікуємо ослаблення економічного підйому в 90% світової економіки, і це масштабне уповільнення означає, що глобальне зростання в цьому році буде мінімальним з початку цього десятиліття», – заявила Георгієва.
За її словами, МВФ знизить прогнози зростання світового ВВП на 2019 і 2020 роки в жовтневому огляді світової економіки (World Economic Outlook, WEO), який буде опублікований на наступному тижні.
У липні фонд знизив прогноз зростання світового ВВП на 0,1 процентного пункту (п.п.) як на 2019 рік, так і на 2020 рік, відповідно до 3,2% і 3,5%.
«Погіршення прогнозів відображає складну ситуацію. У США і Німеччині показники безробіття перебувають на рекордно низьких рівнях. Однак у багатьох розвинених економіках, включаючи США, Японію і, особливо, єврозону, відзначається ослаблення економічної активності. В деяких з найбільших emerging markets, наприклад, в Індії і Бразилії, уповільнення зростання є ще більш серйозним», – заявила Георгієва.
Серед основних причин ослаблення глобального економічного підйому вона зазначила негативні наслідки торговельних суперечок.
«Зростання світової торгівлі практично зупинилося. Частково через напруженість в торговельній сфері активність обробної промисловості та інвестицій в світі істотно ослабла. Існує серйозний ризик, що незабаром це може зачепити сферу послуг і споживання», – зазначила глава МВФ.
Невизначеність, пов'язана з ситуацією в торгівлі, а також з Brexit і геополітичними суперечками, стримує економічний потенціал.
«Навіть якщо зростання в 2020 році прискориться, нинішні тріщини можуть призвести до змін, які збережуться протягом покоління – розірвані ланцюжки поставок, ізольовані сектора торгівлі, цифрова «берлінська стіна», яка змушує країни вибирати між технологічними системами», – заявила Георгієва.
Згідно з оцінками МВФ, для світової економіки сукупний ефект торгових конфліктів може означати втрату приблизно $ 700 млрд до 2020 року, або приблизно 0,8% ВВП.
В якості пріоритетних завдань економічної політики для забезпечення більш активного і більш стійкого зростання Георгієва зазначила продумане застосування грошово-кредитної політики і підвищення фінансової стабільності, використання фіскальних інструментів і проведення структурних реформ для забезпечення майбутнього зростання економіки.
«Якщо зростання світової економіки сповільниться сильніше, ніж очікувалося, нам можуть знадобитися координовані заходи», – заявила Георгієва, підкресливши, що в даний момент «ми далекі від цієї ситуації».
Щорічні зустрічі МВФ відбудуться у Вашингтоні 15-20 жовтня, участь в них візьмуть представники 189 держав-членів фонду.
Нагадаємо: минулого місяця болгарського економіста Крісталіну Георгієву було обрано на пост директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ). До виконання своїх обов'язків вона приступила з 1 жовтня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].