Криптоспільнота створить свою версію Libra, непідконтрольну жодному регулятору

Криптоспільнота створить свою версію Libra, непідконтрольну жодному регулятору

Засновники проекту не хочуть, щоб «картель компаній з мораллю Uber і цензурою Visa» став єдиним власником Libra

Криптоспільнота створить свою версію Libra, непідконтрольну жодному регулятору
фото pixabay.com

Близько тридцяти блокчейн-стартапів і некомерційних організацій мають намір здійснити форк (використання кодової бази програмного проєкту в якості старту для іншого – ред.) проєкту цифрової валюти Facebook для того, щоб запустити вільний від обмежень стейблкойн OpenLibra. Про це заявив співзасновник крипто-стартапу Wireline Лукас Гейгер, представляючи ініціативу на DevCon, повідомляє ForkLog з посиланням на CoinDesk.

За словами Гейгера, OpenLibra буде прив'язана до оригінальної  Libra, але не потрапить під контроль будь-якої компанії чи акціонерного товариства.

В команду розробників OpenLibra увійшли представники різних блокчейн-проєктів, включаючи Cosmos, Chainlink, Web3, Democracy Earth, а також некомерційних організацій, таких як данський Червоний Хрест. Проєкт отримав «щедрий грант» від Interchain Foundation, якого вистачить на кілька місяців, зазначив Гейгер.

Розробники OpenLibra вже опублікували на GitHub свою версію віртуальної машини Libra з необмеженим доступом. На відміну від цифрової валюти Facebook, OpenLibra буде працювати на програмі Tendermint, що використовується, наприклад, в проєкті Cosmos.

Гейгер пояснив, що учасники проєкту OpenLibra не хочуть, щоб «картель компаній з мораллю Uber і цензурою Visa» став єдиним власником Libra. При цьому він назвав ідею і технології стейблкойна Facebook «блискучими» і наголосив, що Libra «здатна стати валютою інтернету».

Команда OpenLibra також планує розробити надійну систему управління платформою, вважаючи її важливою для стійкості вільного стейблкоіна.

«Уряди можуть атакувати Visa, Mastercard і Facebook з різних сторін, що робить вразливою резервну валюту. Ми менш схильні до дії регуляторів. Наша сила в великій кількості учасників, які розподілені не тільки географічно, але і політично, і економічно», – вважає Гейгер.

Як повідомлялося раніше, через тиск регуляторів платіжні компанії Visa, Mastercard, PayPal і Stripe вже почали сумніватися в доцільності участі в проєкті Facebook. Поки що тільки PayPal прийняла рішення про вихід з Libra Association, хоча в Сенаті США вважають, що це повинні зробити й інші.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло