Криптоспільнота створить свою версію Libra, непідконтрольну жодному регулятору
Засновники проекту не хочуть, щоб «картель компаній з мораллю Uber і цензурою Visa» став єдиним власником Libra

Близько тридцяти блокчейн-стартапів і некомерційних організацій мають намір здійснити форк (використання кодової бази програмного проєкту в якості старту для іншого – ред.) проєкту цифрової валюти Facebook для того, щоб запустити вільний від обмежень стейблкойн OpenLibra. Про це заявив співзасновник крипто-стартапу Wireline Лукас Гейгер, представляючи ініціативу на DevCon, повідомляє ForkLog з посиланням на CoinDesk.
За словами Гейгера, OpenLibra буде прив'язана до оригінальної Libra, але не потрапить під контроль будь-якої компанії чи акціонерного товариства.
В команду розробників OpenLibra увійшли представники різних блокчейн-проєктів, включаючи Cosmos, Chainlink, Web3, Democracy Earth, а також некомерційних організацій, таких як данський Червоний Хрест. Проєкт отримав «щедрий грант» від Interchain Foundation, якого вистачить на кілька місяців, зазначив Гейгер.
Seeing #openlibra publicly announced for the first time is sending shivers down my spine. I am so excited about this initiative to «lock the door open» for libra tech. @geiger_lucas on the main stage at #devcon5 https://t.co/EdLqKm75K3 pic.twitter.com/9DAH8aPl2S
– Lane Rettig (@lrettig) October 9, 2019
Розробники OpenLibra вже опублікували на GitHub свою версію віртуальної машини Libra з необмеженим доступом. На відміну від цифрової валюти Facebook, OpenLibra буде працювати на програмі Tendermint, що використовується, наприклад, в проєкті Cosmos.
Гейгер пояснив, що учасники проєкту OpenLibra не хочуть, щоб «картель компаній з мораллю Uber і цензурою Visa» став єдиним власником Libra. При цьому він назвав ідею і технології стейблкойна Facebook «блискучими» і наголосив, що Libra «здатна стати валютою інтернету».
Команда OpenLibra також планує розробити надійну систему управління платформою, вважаючи її важливою для стійкості вільного стейблкоіна.
«Уряди можуть атакувати Visa, Mastercard і Facebook з різних сторін, що робить вразливою резервну валюту. Ми менш схильні до дії регуляторів. Наша сила в великій кількості учасників, які розподілені не тільки географічно, але і політично, і економічно», – вважає Гейгер.
Як повідомлялося раніше, через тиск регуляторів платіжні компанії Visa, Mastercard, PayPal і Stripe вже почали сумніватися в доцільності участі в проєкті Facebook. Поки що тільки PayPal прийняла рішення про вихід з Libra Association, хоча в Сенаті США вважають, що це повинні зробити й інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].