Завдяки поширенню 5G ринок чіпів стрімко піде вгору в 2020-му

Завдяки поширенню 5G ринок чіпів стрімко піде вгору в 2020-му

Вплив 5G вийде далеко за межі технологічної галузі і посилить економічну активність

Завдяки поширенню 5G ринок чіпів стрімко піде вгору в 2020-му
фото Shutterstock

Затяжне падіння цін на мікросхеми пам'яті DRAM і NAND Flash, яке почалося з кінця 2018 року через надлишок поставок чіпів, за підсумками 2019 року призведе до найсильнішого спаду в напівпровідниковій галузі за десятирічні. Однак впровадження нового стандарту зв'язку 5G зупинить регрес і поверне ринок чіпів до стрімкого зростання, прогнозують аналітики IHS Markit, на яке посилається DailyComm.

Згідно з прогнозами, в 2019-му напівпровідникова виручка скоротиться на 12,8% і складе $422,8 млрд, однак вже в 2020 році динаміка зміниться на протилежну. Продажі чіпів повинні вирости майже на 6%, до $448 млрд.

Основною причиною цього фахівці називають впровадження 5G. Нова технологія не тільки надасть імпульс індустрії бездротового зв'язку, а й забезпечить великі вигоди підприємствам і економікам по всьому світу.

Фахівці вважають, що вплив цієї технології вийде далеко за межі технологічної галузі, торкнеться всіх аспектів життя суспільства і посилить економічну активність, що, в свою чергу, простимулює зростання попиту на мікросхеми.

Впровадження 5G безпосередньо позначиться на індустрії смартфонів, яка вважається найбільшим споживачем напівпровідникової продукції.

Очікується, що після спаду в 2018 і 2019 роках поставки смартфонів повернуться до зростання, що підніме виручку для виробників чіпів. Продажі мікросхем для використання в смартфонах в наступному році мають зрости на 7%, при тому що в цьому році очікується 22%-ве зниження на цьому напрямку.

Тим часом, нагадаємо, Huawei запускає виробництво станцій 5G без американських компонентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло