США планують дозволити кільком компаніям співпрацювати з Huawei

США планують дозволити кільком компаніям співпрацювати з Huawei

Видані ліцензії дозволять американським компаніям постачати китайському техногіганту «нечутливі товари»

США планують дозволити кільком компаніям співпрацювати з Huawei
фото www.flickr.com/photos/182944371@N03

Адміністрація Дональда Трампа має намір видати ліцензії на співпрацю з китайською Huawei декільком американським компаніям. Про це повідомляє AP.

Ліцензії передбачають поставку китайському технологічному гіганту «нечутливих товарів».

Зазначається, що минулого тижня Трамп дозволив розпочати процес видання ліцензій, які дозволять декільком вибраним американським компаніям обійти заборону, накладену Білим домом на Huawei у цьому році.

Санкції проти компанії, впроваджені у травні 2019 року, вимагають, щоб постачальники із США отримували дозвіл від влади на продаж процесорних чипів та інших технологій Huawei, одному з найбільших виробників смартфонів та телекомунікаційного обладнання.

Huawei, перший світовий технологічний бренд в КНР, заявив, що втрата доступу до американських компонентів і підтримки таких сервісів як музика, карти й інші сервіси Google, загрожують його продажам смартфонів. Американські постачальники чипів та інших технологій також стверджують, що можуть втратити мільярди доларів прибутку.

Інформація про потенційну видач ліцензій з’явилась перед анонсованим черговим раундом торгових переговорів між представниками двох найбільших економік світу.

Нагадаємо: наприкінці вересня китайський техногігант Huawei заявив про початок виробництва базових станції 5G без використання американських компонентів.

Крім того, минулого місяця генеральний директор Qualcomm Стів Молленкопф заявив, що його компанія відновила торгівлю із Huawei 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті