Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
США вводять санкції проти Туреччини і скасовують торгові переговори

США вводять санкції проти Туреччини і скасовують торгові переговори

Американсько-турецьку торгову угоду планувалося укласти на $100 млрд

США вводять санкції проти Туреччини і скасовують торгові переговори
фото pixabay.com

Президент США Дональд Трамп готується підписати указ про запровадження обмежувальних заходів щодо Туреччини у звʼязку з військовою операцією Анкари в північній Сирії.

Текст указу Трамп опублікував у своєму Twitter.

Санкції вводяться проти нинішніх і колишніх посадовців та будь-якої іншої особи, причетної до дестабілізації ситуації в північній Сирії, йдеться в указі. Також вказано, що знову будуть підвищені тарифи  для Туреччини до 50% мита на ввезення сталі, а переговори щодо торгової угоди, вартість якої могла скласти $100 млрд, будуть безстроково припинені.

Інформацію про санкції підтвердив у соцмережі і держсекретар Майк Помпео.

«Ця дестабілізуюча операція Туреччини триває і в даний час привела до зростаючої і катастрофічної гуманітарної кризи. Ми, як і раніше, закликаємо до політичного врегулювання конфлікту в Сирії відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН. Односторонні дії Туреччини призвели до цих санкцій», – написав він.

Санкції введено стосовно турецьких міністерства енергетики, міністерства оборони та трьох високопоставлених чиновників, чиї імена не розкриваються. Обмежувальні заходи введено відносно осіб, які порушують права людини в регіоні, що перешкоджають примирення сторін, а також беруть участь в насильницької репатріації біженців.

Раніше Дональд Трамп заявив про готовність «знищити економіку Туреччини», якщо та не зупинить військову операцію в Сирії і не повернеться до діалогу щодо врегулювання конфлікту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті