Комітет з питань здоров'я впровадить закон про медстрахування не раніше ніж за 2 роки – Радуцький
У комітету наразі 10 пріоритетних законопроєктів

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медицинської допомоги та медстрахуванню готує законопроєкт про медичне страхування, однак впроваджувати його будуть не раніше ніж за два роки. Про це повідомив голова комітету ВР з питань здоров'я Михайло Радуцький у інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
«Пріоритетних законопроєктів у нас 10. Перш за все, ми хочемо внести зміни до процедури визначення гарантованого пакету медичних послуг, надавши більш чітке визначення поняттю «гарантований пакет». Бо сьогодні, особливо на рівні «вторинки» і «третинки», з цим є питання», – розповів Радуцький.
За його словами не можна впроваджувати закон про загальнообов’язкове державне медичне страхування доки Державна фіскальна служба (ДФС), Міністерство економіки, Міністерство фінансів, поліція, прокуратура, Слудба безпеки (СБУ) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) не вирішить питання, що робити з зарплатнею в конвертах.
Радуцький наголосив, що на сьогодні 60% зарплат – поза межами офіційного обліку, тож такий закон не те що не працюватиме. Тим більше, що зараз триває розвиток Національної служби здоров'я (НСЗУ) за всіма напрямками. НСЗУ – це прототип загальнодержавного обов’язкового медичного страхування.
«Тут ми з Супрун і попередньою командою повністю схожі. Є тільки розбіжності стосовно моделей, але це розбіжності технічні, не ідеологічні: вирішення невідкладних проблем в сфері охорони здоров’я, запуск «вторинки», «третинки», автономізація медичних закладів. Це принципова річ», – підкреслив Радуцький.
Крім того комітет, готує проєкт закону «Про лікарські засоби», бо остання редакція цього закону від 1996 року.
Також в роботі – проекти закону про лікарське самоврядування і про медсестринське самоврядування.
Комітет вважає, що без лікарського самоврядування не можливо досягнути якості надання медичних послуг.
«Ми готуємо закон про лікарське самоврядування, бо вважаємо: тільки лікарі та лікарські спільноти мають займатися ліцензуванням, і кожен лікар повинен мати особисту ліцензію», – розповів Радуцький.
Низку законів, окрім закону про медстрахування, планується прийняти їх ще цього року.
«Під час підготовки законопроектів ми будемо активно залучати громадські організації у сфері охорони здоров’я, слухати їх пропозиції. Бо дуже багато сьогодні штучних речей, якими змушені займатися медичні заклади, щоб мати можливість надавати медичні послуги. Це стосується і державних установ, і комунальних, і приватних», – зауважив голова комітету.
Нагалаємо: Департамент моніторингу Національної служби здоров'я очолив виконавчий консультант НСЗУ Олександр Жигінас.
Детальніше про медичну реформу читайте у матеріалі Mind «Медична реформа: що може зробити особисто лікар «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].