У США арештували вже четвертого партнера Джуліані у справі «Українагейту»

У США арештували вже четвертого партнера Джуліані у справі «Українагейту»

Компанію Парнасу, Фруману і Кукушкіну склав Девід Корреа

У США арештували вже четвертого партнера Джуліані у справі «Українагейту»
Девід Корреа, Дональд Трамп
фото twitter.com/mattshuham

Агенти ФБР заарештували в нью-йоркському аеропорту ім. Кеннеді бізнесмена Девіда Корреа. Разом зі своїми діловими партнерами, Ігорем Фруманом і Львом Парнасом, він обвинувачується в порушенні законів про фінансування виборчих кампаній, фінансовому шахрайстві і незаконному лобіюванні інтересів іноземної держави в США. Про це повідомляє ВВС.

Діловий партнер вихідців з СРСР Фрумана і Парнаса, бізнесмен з Флориди Девід Корреа був заарештований в зоні прильоту нью-йоркського аеропорту ім. Кеннеді. Представник прокуратури Південного кола Манхеттена підтвердив виданню, що підприємець прилетів до Нью-Йорка для того, щоб добровільно здатися владі.

Як повідомлялось, минулого тижня американська федеральна влада пред'явили звинувачення в порушенні законів про фінансування виборчих кампаній, фінансовому шахрайстві і незаконному лобіюванні інтересів іноземної держави в США групі вихідців з колишнього СРСР. Підприємці зі штату Флорида Фруман і Парнас, починаючи як мінімум з 2018 року намагалися заручитися підтримкою впливових політиків з Республіканської партії для просування власних бізнес-інтересів.

Всього в різні організації та фонди, що підтримують президента Дональда Трампа, бізнесмени перерахували майже $500 000.

При цьому, за твердженням громадських організацій в США, що займаються моніторингом подібних пожертвувань, таких коштів на рахунках компаній, що належать Фруману і Парнасу, не було.

Слідство підозрює, що гроші, перераховані в виборчі фонди Республіканської партії, були отримані підприємцями з іноземних джерел, що є прямим порушенням законодавства США.

Одним з бізнес-партнерів вихідців з СРСР був особистий адвокат президента США Руді Джуліані, який отримав «за консультаційні послуги» від компаній, що належать Парнасу, понад $500 000. У числі бізнес-проектів групи – зміна керівництва української компанії «Нафтогаз», а також лобіювання відставки посла США в Україні Мері Йованович.

Американська влада вважає, що саме Фруман і Парнас виступили одними з організаторів скандальної телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, яка відбулося 25 липня цього року. В ході бесіди президент США наполягав на тому, що влада в Києві повинні почати розслідування «корупційної діяльності» в Україні колишнього віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера.

Крім Фурмана та Парнасу, звинувачення в незаконній лобістської діяльності та порушення правил фінансування виборчих кампаній були пред'явлені їх діловим партнерам – бізнесменові з Флориди Девіду Корреа і уродженцю України, жителя Каліфорнії Андрію Кукушкіну.

Згідно з документами слідства, вони не тільки брали участь в переказіі пожертвувань на передвиборні рахунки республіканців, а й отримали від неназваного бізнесмена з Росії $1 млн в обмін на обіцянку домогтися для нього видачі ліцензії на вирощування і продаж марихуани в штаті Невада.

Усі затримані мали постати перед судом в Нью-Йорку вже в четвер, 17 жовтня, однак засідання перенесли на наступний тиждень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло