Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Під амністію на Донбасі не потраплять злочинці, які збили малайзійський Boeing – МЗС

Під амністію на Донбасі не потраплять злочинці, які збили малайзійський Boeing – МЗС

Також амністія не розповсюджуватиметься на військових злочинців, на злочинців, що вчиняли геноцид та злочини проти людяності

Під амністію на Донбасі не потраплять злочинці, які збили малайзійський Boeing – МЗС
заступник міністра закордонних справ Василь Боднар
Фото: УНІАН

Питання амністії на Донбасі може розглядатися за рішеннями судів лише після відновлення суверенітету України. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, передає кореспондент Mind.

Під амністію, відповідно до міжнародного законодавства, не потраплятимуть злочини щодо геноциду, злочини проти людства і воєнні злочинами, а також амністія не може бути застосована до осіб, які збили малайзійський Boeing. 

Відповідаючи на питання про те, на якому етапі знаходиться розробка закону про амністію і хто буде під неї потрапляти, заступник міністра сказав: «Є два терміни, про які ми говоримо на сьогодні – недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій в Донецькій та Луганській областях в 2014 році, саме в 2014 році і це записано в мінських домовленостях  …Стосовно амністії, ми продовжуємо неухильно дотримуватися позиції, що на сьогодні вже Україна ухвалила всі законодавчі акти, необхідні для здійснення в рамках правового поля амністії в контексті виконання мінських домовленостей. Відповідно до закону України про застосування амністії в Україні, повне або часткове звільнення від покарання вже визнаних вчиненими злочинами по кримінальних справах, стосовно яких розглядають суди, може розглядатися лише після обрання  легітимних органів влади на окупованих територіях. Тобто після відновлення суверенітету України. Рішення про застосування або незастосування амністії ухвалюється судом. І, звичайно, під амністію не потрапляють злочини,  відповідно до міжнародного законодавства, включно зі злочинами щодо геноциду, злочинами проти людства і воєнними злочинами. Також не підпадають під амністію особи, які вчинили злочин по збиттю малайзійського Boeing».

Він також заявив, що ніхто з представників України на переговорах в нормандському форматі та на консультаціях в Мінську не відходив від принципової лінії.

«Першочерговим має бути розв’язання безпекових питань. Передусім: деескалація конфлікту, виведення російських військ і найманців, озброєнь, бойовиків, створення зон безпеки, в тому числі в прикордонних районах, після чого ми підтвердили позицію України, висловлену ще 2015 року на паризькому саміті нормандського формату і зокрема, стосовно «формули Штайнмаєра». Найсвіжіший приклад  цьому – чітка позиція Леоніда Даниловича Кучми, представника України в ТКГ з питань  завершення розведення сил і засобів в Золотому і Петрівському», – розповів він.

Нагадаємо, як раніше писав Mind, Міноборони готує позиції на випадок розведення військ від лінії розмежування. Захист цивільного населення забезпечуватиметься представниками національної поліції та інших сил безпеки у взаємодїї із військово-цивільними адміністраціями.

Також Mind писав, що Як писав Mind, РФ заблокувала визначення можливої дати розведення сил. Кучма заявив, що реалізація «формули Штайнмаєра» можлива лише за умови виконання низки угод.

Також нагадаємо, раніше на зустрічі радників лідерів країн «нормандського формату» було обговорено і погоджено «формулу Штайнмаєра» щодо дії закону про особливий статус Донбасу та розведення військ на трьох ділянках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті