Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Кремль звинувачує українських добровольців у блокуванні саміту в «нормандському форматі»

Кремль звинувачує українських добровольців у блокуванні саміту в «нормандському форматі»

В Москві вважають, що розведення сил на лінії розмежування ускладнилося через дії Києва

Кремль звинувачує українських добровольців у блокуванні саміту в «нормандському форматі»
фото pixabay.com

Помічник російського президента Путіна Юрій Ушаков заявив, що просування вперед у підготовці саміту в «нормандському форматі» не спостерігається, і провину на це покладає на українську сторону.

За словами Ушакова, Москва занепокоєна ситуацією, яка виникла після того, як певну роботу провели політичні радники лідерів «нормандського формату». Він нагадав, що домовленості радників були закріплені рішеннями контактної групи по врегулюванню в Мінську: було підписано «формулу Штайнмайера» – механізм, що визначає порядок наділення особливим статусом  «ЛНР» і «ДНР», а також було погоджено графік розведення сил на двох ділянках лінії розмежування – біля Золотого і Петровського.

«Після цього почали надходити суперечливі сигнали з Києва», – зазначив Ушаков, наголосивши, що «українські націоналісти» з батальйонів «Азов», «Айдар» та «Донбас» прибули до Золотого і Петровського і доклали всіх зусиль, щоб не допустити розведення, сказав помічник президента Росії.

Виникла ситуація, що якщо будуть відведені збройні сили України з цих районів, то добровольці могли б їх зайняти, нагадав він.

«Плюс суперечливі, неконструктивні заяви прес-секретаря Леоніда Кучми (представника Києва в контактній групі – ред.) за підсумками роботи контактної групи. Плюс незрозумілі заяви від інших офіційних представників Києва, в тому числі і самого Зеленського. І все це на тлі того, що націоналісти не тільки присутні в районі розведення сил, а й активізувалися в самій столиці, в Києві», – зазначив Ушаков.

Раніше помічники президентів Росії, України та інших країн – учасниць «нормандського формату» готували саміт в Парижі, на якому мали вперше зустрітися Путін і Зеленський. Проведення саміту очікувалося спочатку в вересні, потім у жовтні, проте дата досі не названа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті