Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Мінспоцполітики виявило незаконне надання соцдопомоги малозабезпеченим на 32 млн грн

Мінспоцполітики виявило незаконне надання соцдопомоги малозабезпеченим на 32 млн грн

Наразі вирішуються питання про повернення коштів до бюджету

Мінспоцполітики виявило незаконне надання соцдопомоги малозабезпеченим на 32 млн грн
Фото: УНІАН

Понад 32 млн грн державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям неправомірно отримано громадянами, які надали недостовірні дані при зверненні за соціальною підтримкою. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Порушення були виявлені в ході перевірки отримувачів допомоги у січні 2019 року, яка була проведена міністерством за сприяння Світового банку у рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». Виявлена сума склала 3,5% від виплат допомоги у січні 2019 року.

Найпоширенішими серед виявлених порушень стали: приховування відомостей про доходи членів сім’ї, недекларування транспортних засобів, а також об’єктів нерухомості – квартир, земельних ділянок (у тому числі паїв) – та коштів, отриманих від здачі їх в оренду.

«У низці випадків йдеться про суми в тисячі гривень, які були неправомірно отримані за декілька років надання соціальної допомоги. Наразі вирішуються питання про повернення коштів до бюджету, що дасть змогу спрямувати їх на підтримку тих, хто цього справді потребує», – повідомили у Мінсоцполітики.

Під час цієї перевірки з квітня по жовтень 2019 року звірялися дані отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з реєстрами державних органів, передусім Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості. Також перевірялася інформація щодо достовірності наданих документів, одночасного отримання одного виду соціальної допомоги в різних місцях, наявності квартир, будинків, транспортних засобів, земельних ділянок, вартісних покупок тощо.

Одним з важливих напрямків цієї роботи є удосконалення контролю при наданні соціальної підтримки, що дасть змогу більш адресно допомагати тим, хто цього передусім потребує.

Ця перевірка стала другою за останній період, а під час першої, яку було проведено торік, перевірено майже 250 тисяч особових справ (понад  80% від усіх одержувачів соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям станом на грудень 2017 року). Під час неї було виявлено 73 000 недоліків та порушень з боку спеціалістів місцевих органів соціального захисту населення. Більш ніж у 1800 випадках розмір допомоги було рекомендовано узгодити з вимогами законодавства.

За рахунок усунення виявлених порушень до державного бюджету було повернуто майже 5 мільйонів гривень. Водночас, перевірка виявила і факти недоплат одержувачам. Як наслідок – майже 1,3 млн грн було сплачено громадянам, які мали законне право на ці кошти державної підтримки.

«Підсумовуючи досвід проведених перевірок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у Мінсоцполітики ще раз закликають одержувачів усіх видів соціальної допомоги відповідально декларувати відомості про себе. Адже саме на підставі цих даних держава виділяє кошти платників податків. Особливо це на часі  для отримувачів іншого, найпоширенішого виду соціальної допомоги – житлових субсидій – у зв’язку з початком опалювального сезону», – підкреслюють у міністерстві.

Рініше Mind писав, що бюджетом 2019 року передбачено більше 47 млрд грн на пільги і субсидії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті