Кабмін встановив 2%-е мито на імпорт електроенергії з РФ – Герус
За його словами, зараз імпорт з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання, і це не несе будь-якої загрози енергобезпеці України.

Кабінет міністрів України встановив 2% мито на імпорт електроенергії з Росії. Про це повідомив глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Інтерфакс-Україна.
«Це вже сьогодні діє – таке мито на імпорт з РФ встановлено в розмірі 2%», – сказав він
За його словами, українська влада продовжить моніторинг потоків імпортованої електроенергії в країну, і втрутиться в разі перевищення 5% -го порогу загального обсягу споживання з одного джерела.
Герус зазначив, що наразі імпорт електроенергії з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання, і це не несе будь-якої загрози енергобезпеці України.
«Цей обсяг ніякої загрози нам не несе, він в межах похибки. Якщо згадати 2015 рік, то там комерційний імпорт російської електроенергії був більше 1000 МВт. Це в 10 разів більше, ніж зараз. Питання моніторингу – виставити якісь маркери, вище яких ми не допускаємо імпорт, і виставити механізми, які будуть працювати», – сказав глава профільного комітету Ради.
Герус також переконаний, що поточний імпорт електроенергії з Білорусі, який може вирости в 2020 році в зв'язку з введенням в експлуатацію Білоруської АЕС, ніяк не вплине на діяльність українського «Енергоатому».
«Міждержавний переріз Україна-Білорусь 900 МВт, поточна потужність імпорту – близько 300 МВт, в опалювальний сезон вона може вирости, можливо, ще на 200 МВт. Новий блок АЕС – це вже в наступному році. Ми обговорювали ситуацію з «Енергоатомом», і якщо цей імпорт буде їм шкодити – будемо вживати заходів. Хоча навряд чи він може нашкодити, тому що «Енергоатом» на ринку виграє будь-яку конкуренцію, оскільки імпорт зараз йде за ціною 1,4 грн / кВт-год, що в два рази вище за ціну «Енергоатому», – резюмував він.
Як повідомлялося, Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ. Імпорт рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі».
Комерційний імпорт е / е в Україну з РФ в останній раз здійснювався в 2015 році за укладеним між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ВАТ «Інтер РАО» договору для подальшої її передачі в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року та передбачав рівномірний графік поставок об'ємом до 1,5 ГВт. Надалі він не був продовжений.
Україна в 2014 році імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, в 2015 року – 2 млрд 295,9 млн кВт-год. В останні роки комерційний імпорт е / е з РФ в Україну не здійснювався, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП «Енергоринок»).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].