Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Кабмін встановив 2%-е мито на імпорт електроенергії з РФ – Герус

Кабмін встановив 2%-е мито на імпорт електроенергії з РФ – Герус

За його словами, зараз імпорт з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання, і це не несе будь-якої загрози енергобезпеці України.

Кабмін встановив 2%-е мито на імпорт електроенергії з РФ – Герус
фото pixabay.com

Кабінет міністрів України встановив 2% мито на імпорт електроенергії з Росії. Про це повідомив глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Інтерфакс-Україна.

«Це вже сьогодні діє – таке мито на імпорт з РФ встановлено ​​в розмірі 2%», – сказав він

За його словами, українська влада продовжить моніторинг потоків імпортованої електроенергії в країну, і втрутиться в разі перевищення 5% -го порогу загального обсягу споживання з одного джерела.

Герус зазначив, що наразі імпорт електроенергії з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання, і це не несе будь-якої загрози енергобезпеці України.

«Цей обсяг ніякої загрози нам не несе, він в межах похибки. Якщо згадати 2015 рік, то там комерційний імпорт російської електроенергії був більше 1000 МВт. Це в 10 разів більше, ніж зараз. Питання моніторингу – виставити якісь маркери, вище яких ми не допускаємо імпорт, і виставити механізми, які будуть працювати», – сказав глава профільного комітету Ради.

Герус також переконаний, що поточний імпорт електроенергії з Білорусі, який може вирости в 2020 році в зв'язку з введенням в експлуатацію Білоруської АЕС, ніяк не вплине на діяльність українського «Енергоатому».

«Міждержавний переріз Україна-Білорусь 900 МВт, поточна потужність імпорту – близько 300 МВт, в опалювальний сезон вона може вирости, можливо, ще на 200 МВт. Новий блок АЕС – це вже в наступному році. Ми обговорювали ситуацію з «Енергоатомом», і якщо цей імпорт буде їм шкодити – будемо вживати заходів. Хоча навряд чи він може нашкодити, тому що «Енергоатом» на ринку виграє будь-яку конкуренцію, оскільки імпорт зараз йде за ціною 1,4 грн / кВт-год, що в два рази вище за ціну «Енергоатому», – резюмував він.

Як повідомлялося, Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ. Імпорт рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі».

Комерційний імпорт е / е в Україну з РФ в останній раз здійснювався в 2015 році за укладеним між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ВАТ «Інтер РАО» договору для подальшої її передачі в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року та передбачав рівномірний графік поставок об'ємом до 1,5 ГВт. Надалі він не був продовжений.

Україна в 2014 році імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, в 2015 року – 2 млрд 295,9 млн кВт-год. В останні роки комерційний імпорт е / е з РФ в Україну не здійснювався, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП «Енергоринок»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті