Кредитна політика банків може стати причиною банкрутств невеликих нафтогазових компаній

Кредитна політика банків може стати причиною банкрутств невеликих нафтогазових компаній

Скорочення фінансування може також уповільнити зростання видобутку нафти і газу в США

Кредитна політика банків може стати причиною банкрутств невеликих нафтогазових компаній
фото www.flickr.com/photos/gotcredit/45854123805

Найбільші банківські кредитори нафтогазового сектора знижують свої очікування щодо цін на вуглеводні. Цей показник лежить в основі прийняття рішення про видачу позик, що може привести до фінансового стресу для окремих виробників і галузі в цілому. Про це повідомляє Reuters.

Великі банки, в тому числі JPMorgan Chase, Wells Fargo і Королівський банк Канади, в рамках регулярних дворічних оглядів скоротили свої оцінки для резервів нафтогазових компаній, які служать основою для отримання цими компаніями кредитів на основі резервів (RBL), повідомляють джерела.

Хоча розмір ринку RBL є невідомим, за оцінками експертів він складає мільярди доларів.

Кредитори також знизили передбачувану вартість нафти і природного газу на найближчі п'ять років, що призведе до змін їх фінансової політики щодо нафтогазової сфери вже в цьому місяці.

Очікувані ціни на природний газ були знижені приблизно на $0,5 за мільйон британських теплових одиниць (mmbtu), що приблизно на 20% нижче рівня, встановленого навесні. В результаті деякі галузеві компанії зіткнуться зі скороченням розміру кредиту на 15-30%, прогнозують галузеві експерти.

Ціни на нафту, як передбачається, знизяться на $1-2 за барель проти весняних оцінок.

«Деякі банки побоюються, що вони занадто схильні до впливу енергетичного сектора, і хочуть частково знизити цей ризик», – сказав Ян Рейнболт, віце-президент з фінансів в приватній інвестиційній компанії Warwick Energy.

Це загроза для невеликих компаній, які вже намагаються знайти інші методи фінансування, такі як випуск акцій або облігацій, оскільки інвестори стають все більш занепкооєні через тривалу низьку дохідність американського сланцевого сектору.

Скорочення фінансування може уповільнити зростання видобутку нафти і газу в США, а також загрожувати новими банкрутствами в секторі. Заяви про банкрутство серед американських виробників нафти і газу наразі знаходяться на рівнях, яких не спостерігалось з 2016 року,коли американська нафта впала в ціні до $26 за барель.

Під найбільшою загрозою заходяться компанії, які зосереджуються на бурінні газових свердловин. Банки прогнозують ціни на природний газ від $2 до $2,35 за мільйон британських теплових одиниць протягом наступних 12 місяців і до $2,50 в кінці п'ятирічного періоду.

«Я очікую, що найбільші проблеми будуть у виробників природного газу з надмірним левереджем, особливо з тими, у кого немає надійного транспортування в географічно неблагополучних районах», – сказав Брок Хадсон, керуючий директор інвестиційного банку Carl Marks Advisors.

Менші RBL можуть мати величезні наслідки: Alta Mesa Resources, виробник з Оклахоми, який очолює колишній голова Anadarko Petroleum Джим Хакетт, оголосив про банкрутство через місяць після того, як в середині серпня його база кредитів була скорочена майже наполовину.

Вісім джерел видання зазначили, що великі банки встановили свої «цінові колоди» – галузевий термін для вартості, яку банки будуть приписувати вуглеводням за RBL – з нафтою між $46 і $51 за барель протягом наступних п'яти років.

Видання пише, що доступно менше варіантів фінансування, щоб допомогти скоротити розрив з більш низькими рівнями ризику. Лише один американський виробник Contango Oil & Gas випустив нові акції цього року, в той час як, за даними Refinitiv, в період з березня по вересень цього року прибуток принести цінні папери тільки одного сланцевого виробника.

З 2018 року енергетичний сектор є найгіршим у рейтингу Standard & Poor's 500, впавши на 18% проти зростання на 12,8%, які охоплюють ширший індексу. При цьому багато сланцевих компаній показали ще гірші результати.

Компанії, які зіткнулися зі зниженням кредитних гарантій, також не можуть розраховувати на продаж небажаних активів для залучення додаткових грошових коштів – активність у сфері злиттів і поглинань зараз знаходиться на найнижчому рівні за останні 10 років.

У той же час, деякі регіональні кредитори зберегли ціни на нафту і газ при перегляді восени на більш високому рівні, ніж великі фінансові інститути, згідно з даними трьох джерел Reuters. У зв'язку з цим в Warwick's Rainbolt повідомили, що компанія переходить на фінансування регіональними банками, які встановили більш високі прогнозні ціни. Так, прогнозні ціни на газ в одному з регіональних банків зросли з $2,37 в минулому до $3 / mmbtu в цьому році, а на нафту – з $52 до майже $60 за барель відповідно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію