Захворіло у світі
11,516,782
Померло у світі
535,453
Вилікувалось у світі
6,223,819
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Шановні гості та амбітні плани: у «ДНР» провели перший інвестфорум

Шановні гості та амбітні плани: у «ДНР» провели перший інвестфорум

Так звана місцева влада провела його одночасно з Інвестфорумом у Маріуполі

Шановні гості та амбітні плани: у «ДНР» провели перший інвестфорум
фото www.flickr.com/photos/128838435@N04/33766753071/

У столиці самопроголошеної «ДНР» завершився перший міжнародний інвестиційний форум. Так звана місцева влада провела його одночасно з Інвестфорум в Маріуполі, де виступав президент України Володимир Зеленський. Про це пише ВВС.

Агентство «РІА Новини» стверджує, що підсумком донецького заходу 29-30 жовтня стало підписання 34 угод на суму понад 135 млрд рублів ($2,1).

Організатори донецького форуму стверджували, що на нього прибули 250 делегатів з 17 різних країн, включаючи США, Францію, Великобританію, Туреччину й Сирію. «ДНР» має намір повернути собі репутацію «надійного партнера для співпраці», заявив на відкритті заходу ватажок самопроголошеної республіки Денис Пушилін .

Своєю чергою, російська служба ВВС вивчила біографії кількох учасників форуму в Донецьку.

Кореспондент «РБК», який відвідав інвестиційний форум у Донецьку, написав, що захід відкрився під музику з «Гри престолів», а опитані ним інвестори в основному намагалися зберігати анонімність, побоюючись санкційної політики, і не розкривали розмір інвестицій, які вони готові вкласти в економіку самопроголошеної республіки.

Одним з головних результатів форуму, як повідомляють ЗМІ, має стати відкриття в «ДНР» нового банку для проведення розрахунків в обхід санкцій. Сприяння в створенні такого банку надасть Міжнародна асоціація ісламського бізнесу (МАІБ). Асоціацію, створену на початку 2017 року, представляв віце-президент Хайдар Камалетдинов, який зачитав учасникам форуму вітання від президента Марата Кабаєва,який сам на форум не приїхав.

«Ми бачимо, що в Донецькій Народній Республіці вже досить багато зроблено і створено і є вся необхідна інфраструктура для розвитку халяльного бізнесу», – було написано в зверненні президента МАІБ, якіій більш відомий як колишній футболіст ташкентського «Пахтакора» і батько олімпійської чемпіонки Аліни Кабаєвої .

Коли в «ДНР» може запрацювати новий банк, ані влада республіки, ані представники МАІБ не уточнили. Такі плани регулярно звучать всі останні роки, але жодна велика банківська структура на території так званої Донецької республіки не працює.

Гості донецького форуму із задоволенням ділилися своїми міркуваннями про майбутні інвестиції в економіку «ДНР» з працюючими там телеканалами. Так, президент «Асоціації єменських випускників в СРСР і країнах СНД» Анвар Мухаммед Алі Аль-Зарафа повідомив «Донецькому агентству новин», що інтерес для інвесторів з країн арабського світу на Донбасі представляють, зокрема, такі сфери, як медицина і будівництво.

Як випливає з бази «Спарк», «Асоціація єменських випускників» з'явилася в 2017 році. Вона зареєстрована в приватній квартирі будинку №17 на проспекті Гагаріна в підмосковних Люберцях. Крім керівництва асоціацією Аль-Зарафа володіє на паях двома стоматологічними клініками і однією аптекою.

«Якраз в таких умовах треба інвестувати і треба приходити. Від вас потрібно, щоб механізми були. Я займаюся імпортом вже 10 років», – розповів місцевому телеканалу «Юніон» ще один гість форуму Радван Мохамед Абдулрахім Альзімур. На форумі його представляли то як головного експерта з експорту сільгосппродукції в Республіці Ємен, то як бізнесмена з Єгипту.

Як випливає з даних все того ж «Спарка», в сільгосппродукції людина з таким ім'ям дійсно розбирається. Індивідуальний підприємець з таким ім'ям зареєстрований в місті Новомосковськ Тульської області, там він володіє фірмою «ЛФК Імпорт», яка займається оптовою торгівлею свіжою картоплею. У 2015 році Арбітражний суд Тульської області стягнув з нього 18 000 рублів за позовом «Новомосковської теплової компанії», оскільки Альзімур довго не платив за гарячу воду.

«Я був дуже радий відвідати цей форум, було багато цікавого. Були висловлені ідеї, як розвинути республіку, ідеї про захист інвестицій, про податкові пільги. Будуть надані митні послаблення. Вирішили прийняти закон про інвестиції», – розповів каналу міністерства інформації «ДНР» ще один учасник форуму Леонід Косенко, який представився головою ради директорів компанії «РУСТ-95».

Головний офіс цієї компанії знаходиться в петербурзькому Колпіно, вона спеціалізується на виробництві фільтрів, клапанів та презентує себе як «провідного гравця на російському ринку трубопровідної арматури».

«За внесок у зміцнення економічної могутності та розвиток соціального добробуту Росії трудовий колектив АТ «РУСТ-95» нагороджений грамотою"»За доблесну працю на славу Вітчизни», – сказано на сайті компанії. В її петербурзькому і московському офісі не змогли розповісти ВВС, які проекти вони мають намір розвивати в «ДНР», але припустили, що це питання можна буде обговорити з самим Косенко, коли він повернеться з Донецька.

Інвестиційний форум в ДНР був організований в ті ж дні, що й інвестфорум в другому за величиною місті Донецької області, Маріуполі, що знаходяться під контролем України. На ньому інвестувати в українську економіку закликав президент Володимир Зеленський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті