Американська Firefly зробила велике замовлення в «Південмашу» на $15 млн

Американська Firefly зробила велике замовлення в «Південмашу» на $15 млн

Це дасть можливість компанії виплатити всі борги

Американська Firefly зробила велике замовлення в «Південмашу» на $15 млн
ілюстративне зображення
фото УНІАН

Південний машинобудівний завод імені Макарова («Південмаш») домовився про виробництво ракетних деталей для американської аерокосмічної компанії Firefly Aerospace на суму близько $15 млн. Про це повідомив керівник аналітичного центру «Ейдос» Віктор Таран в Facebook, пише ЦТС.

Він зазначив, що раніше «Південмаш» виживав завдяки замовленням з Росії, а зараз «у робочих цехах дзвенить гнітюча тиша, а люди сидять без зарплат».

«Маленька перемога трапилася буквально тиждень тому, коли американська аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, яка співпрацює з NASA і ВВС США, зробила замовлення Південмашу на серійне виробництво ракетних деталей, серед яких 100 камер згоряння, 500 штук агрегатів автоматики і 40 турбонасосів. За попередніми даними, з урахуванням обсягів, фахівці Південмашу оцінюють угоду в $ 15 млн, а це майже в акурат покриває всі борги заводу», – написав Таран.

Трохи Зрад і Перемог у стрічку. Загальний борг Південного машинобудівного заводу, який свого часу сконструював серію...

Опубліковано Viktor Taran Четвер, 31 жовтня 2019 р.

Він наголосив, що така співпраця стала можливою завдяки прийнятому місяць тому закону про приватний космос. «Нарешті український космос буде не забирати гроші з держбюджету, а наповнювати його», – оптимістично припустив аналітик.

Поточний борг «Південмашу» на сьогоднішній день складає 375 млн грн.

Як повідомлялося, 30 жовтня президент Зеленський підписав закон про регулювання космічної діяльності, який скасовує державне ліцензування на ведення космічної діяльності та вводить дозвільну процедуру на «польове» тестування, запуск, навігацію і повернення космічних апаратів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті