Німецькі педіатри заявили, що смартфони шкідливі для дітей до 11 років
Лікар рекомендує використовувати дітям смартфон з інтернетом не більше 2 годин на день

Діти в усе більш молодшому віці починають користуватися гаджетами, стверджують експерти з посиланням на дані опитування, проведеного серед користувачів Німеччини. Про це пише Euronews.
Згідно з даними дослідження, кожна друга дитина у віці 6-7 років (54%) час від часу використовує смартфон – за даними 2014 року тоді це була кожна п’ята дитина. Зараз же з 10 років у трьох з чотирьох дітей (75%) свої власні мобільні телефони, які використовуються в основному не для дзвінків: з 12 років – вже майже всі підлітки в Мережі, свідчать дані дослідження.
Для Томаса Фішбаха, президента Професійної асоціації педіатрів, це тривожна тенденція. Він не рекомендує купувати дітям мобільні телефони до одинадцяти років. І навіть в цьому віці, на думку Фішбаха, це повинні бути пристрої без виходу в інтернет.
Часте використання смартфонів і планшетів може призвести до ризику «постійного сенсорного перевантаження», попереджає німецький педіатр.
Фішбах також бачить зв'язок між часом, проведеним в Мережі, і потенційними проблемами розвитку дитини: «Чим інтенсивніше дитина користується гаджетами, то менші її успіхи в школі».
Але як бути, якщо дитина протестує проти батьківських обмежень? Батьки, на глибоке переконання Фішбаха, повинні серйозно осмислити цю проблему. Особливо небезпечно, якщо діти замикаються, перестають зустрічатися з друзями, не займаються спортом, а весь вільний час проводять перед екраном смартфона або планшета.
Але якщо безкомпромісна відмова від смартфона неможлива, тоді є сенс домовитися з дитиною про обмеження часу використання телефону. Не більше двох годин на день – цього цілком достатньо для дітей, вважає президент асоціації педіатрів Німеччини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].