Китай та РФ заблокували створення заповідників в районі Антарктики для протидії змінам клімату
Ініціативу з 2010 року просували Австралія, Франція та ЄС

Пекін і Москва заблокували міжнародну ініціативу по створенню трьох великих морських заповідників навколо Антарктики для протидії змінам клімату і захисту тендітних океанічних екосистем. Про це повідомляє DW з посиланням на джерела, обізнані про хід дискусій під час щорічного засідання Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR, АНТКОМ) в австралійському Хобарті (штат Тасманія).
Ініціативу з 2010 року просували Австралія, Франція та ЄС. У 2017 році її масштаби були дещо урізані, щоб заручитися більш активною підтримкою з боку делегатів. Проте прийняти її не вдається протягом останніх восьми років. У нинішньому варіанті вона передбачала створення природоохоронних зон в трьох районах, що межують з Антарктикою, загальною площею в три мільйони квадратних кілометрів.
У заяві CCAMLR відзначається, що пропозиція «була предметом активного обговорення», однак не отримала консенсусу і буде знову винесена на розгляд в наступному році.
За словами джерел, занепокоєність Росії і КНР викликало, зокрема, дотримання нормативної законодавчої бази, а також права на вилов риби в зазначених водах.
Тим часом експерти відзначають, що вказані ареали є зонами проживання цілого ряду видів тварин, які забезпечують біорізноманіття регіону: пінгвінів, тюленів і антарктичного криля, що є об'єктом харчування багатьох риб і морських птахів.
У 2016 році засідання комісії по іншому об'єкту біля берегів Західної Антарктиди увінчалося успіхом. Тоді делегати затвердили створення природоохоронної зони площею 1,55 мільйона квадратних кілометрів в районі моря Росса. Проект активно просували США і Нова Зеландія. Росія також протягом досить тривалого часу відмовлялася прийняти його, проте під час свого головування в CCAMLR все ж погодилася на цей крок. Договір про природоохоронній зоні був укладений на 35 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].