В Індії фермери масово закінчують життя самогубством через посуху й нестачу води
Уряд терміново намагається вирішити кризу з прісною водою

В Індії цього року ще одне місто потерпає від гострої нестачі питної води. Ченнаї, в якому проживає 10 мільйонів людей, залежить від мусонних злив, які дозволяють наповнити резервувари прісною водою. Однак цього року період злив був зовсім коротким, дощів випало дуже мало, пише The National Interest.
Раніше з проблемою дефіциту води зіткнулися ділова столиця Індії Мумбаї, столиця інформаційних технологій Бангалор і місто Хайдарабад, де знаходиться нова штаб-квартира Amazon – всі вони також страждають від нестачі прісної води.
Ще гірша ситуація в сільській місцевості. Засуха серйозно вплинула на сільськогосподарські культури країни – настільки, що стала основною причиною самогубств фермерів в аграрних штатах Індії. Нестача води призводить до втрати робочих місць і, за оцінками, перешкоджає економічному зростанню Індії.
Прем'єр-міністр Нарендра Моді поставив перед собою мету забезпечити до 2024 року всі домогосподарства водопровідною водою. Для реалізації цього проекту уряд Моді об'єднає чотири міністерства, що займаються управлінням водними ресурсами, в одне суперміністерство під назвою «Джал Шакті» (енергія води), для того щоб зменшити бюрократичні зволікання і оптимізувати зусилля уряду.
Національний інститут перетворення Індії запустив також зведений індекс управління водними ресурсами та комплексну систему відстеження рівнів води. Крім того, Моді призначив близько 250 державних представників в сільські громади Індії для спостереження за проведенням реформ на місцях.
Сьогодні в Індії переробляється лише 30% стічних вод, але уряд Моді поставила задачу значно збільшити цю цифру в найближчі роки. Такі сектори, як енергетика, текстильна промисловість, фарбувальні установки, шкіряне виробництво і нафтопереробні заводи мають величезний потенціал для повторного використання стічних вод.
Очищення стічних вод промислових підприємств не лише буде економічно вигідним, а й позитивним для екології, оскільки вбереже традиційні джерела питної води, такі як річки і озера, від забруднення.
В Ізраїлі проблему з водою вирішують за допомогою опріснення морської води. Обмежені природні джерела води в єврейській державі висохли ще на початку 2000-х років, що призвело до гострого дефіциту води. У зв'язку з цим ізраїльський уряд вжив кілька надзвичайних кроків: з 2003 по 2015 роки було побудовано 5 нових опріснювальних заводів в Середземному морі. Всі вони сьогодні підключені до національної системи водопостачання, в результаті чого понад 75% питної води, яка споживається в Ізраїлі, – це опрісненп вода з Середземного моря, зазначає The National Interest.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].