Кількість комах у світі знижується катастрофічними темпами: вчені провели підрахунки
Головною причиною експерти назвали інтенсивне сільське господарство

В останні роки з'являється все більше даних про масштабне зниження чисельності комах. Наслідки можуть бути катастрофічними, адже ці істоти знаходяться в основі харчових ланцюжків і виконують цілий ряд найважливіших екологічних функцій, включаючи запилення с/г культур і розкладання складної органіки, пише HighTech Plus.
Міжнародна дослідницька група, очолювана фахівцями з Мюнхенського технічного інституту, підрахувала масштаби втрат в трьох федеральних землях Німеччини: Бранденбурзі, Тюрінгії та Баден-Вюртемберзі.
Вчені вибрали близько 300 ділянок, на яких з 2008 по 2017 роки зібрали понад 1 млн комах, що належать до 2700 видів.
Аналіз отриманих даних, опублікований в журналі Nature, підтвердив, що за останні 10 років вимерла третя частина комах на цих територіях.
Найсильніше постраждали луки і пасовища, де комах стало на дві третини менше за біомасою (кількістю). Однак проблема зачепила і лісові ділянки, тут вчені зафіксували 40%-ве зниження.
За словами дослідників, проблема виявилася повсюдною і торкнулася навіть охоронюваних територій. Однак найсильніше вона проявлялася поруч із сільськогосподарськими землями. Це наводить на думку, що основна провина за падіння чисельності комах лежить на сільському господарстві. Свій внесок вносять використання пестицидів і вирощуванні монокультур.
Ще один аргумент на користь цієї точки зору полягає в тому, що на луках найсильніше постраждали види, які не переміщаються на далекі відстані. Навпаки, в лісах основний удар припав по комахах, здатних до далеких переміщень, які мають контакти з сільськогосподарськими землями.
За словами вчених, наявних заходів боротьби за збереження комах недостатньо. Сьогодні вони в основному зосереджені на локальному рівні і досить розрізнені. Щоб досягти успіху, необхідна координація на регіональному та національному рівнях.
Раніше вчені підрахували, що інтенсивне сільське господарство веде до скорочення комах щороку на 2,5%.
Нагадаємо, актор Морган Фрімен перетворив 50 га свого ранчо на заповідник для бджіл.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].