В Україні не добудовані щонайменше 150 проблемних об’єктів - Бабак
Найбільше «недобудов» у столиці, на Київщині та в Одеській області

За офіційними даними облдержадміністрацій та Київської міської державної адміністрації (КМДА) станом на 1 жовтня 2019 року в Україні існують 150 проблемних об’єктів житлового будівництва. Найбільше таких об’єктів у Києві (51) та Київській (23) і Одеській (14) областях. Про це повідомила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак під час робочої зустрічі щодо розробки проекту закону для врегулювання питань «довгобудів», прес-служба Міністерства розвитку громад та територій.
За словами Бабак, виникнення «довгобудів» спричинили фінансові проблеми замовників, судові спори, майнові питання, кримінальні справи, банкрутство, неналежне оформлення дозвільних документів, відсутність дозвільних документів та проектно-кошторисної документації тощо.
«Чому ми не можемо передати 150 об’єктів на добудову? Що блокує системне вирішення цієї проблеми? Ми бачимо, що є певні законодавчі обмеження, бар’єри, які не дозволяють системно підійти до врегулювання цього питання. Ми розуміємо, що сьогодні маємо напрацювати проект закону, який має комплексно врегулювати проблемні питання. Наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке «довгобуд», немає переліку чи реєстру проблемних об’єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об’єктів від одного замовника будівництва іншому. Ці речі мають бути окреслені в законопроекті», – зазначила міністр.
За її словами, міністерство планує, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів та напрацьовані раніше концепції, розробити проект закону і після 20 грудня 2019 року винести його на обговорення експертів та інвесторів проблемних об’єктів будівництва.
Раніше Mind писав, що місто Одеса визнане «лідером» за кількістю ризикових об'єктів. Київ посів друге місце за цим показником серед міст України.
Також Mind повідомляв, що уряд налаштований системно долати корупцію в будівництві. Йдеться про можливий демонтаж незаконного будівництва, а в деяких випадках і про амністію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].