Держаудитслужба поскаржилась прем’єру, що не може перевірити «Укрнафту» з 2010 року

Держаудитслужба поскаржилась прем’єру, що не може перевірити «Укрнафту» з 2010 року

Експерт вважає, що це свідчить про те, що фактично підприємство належить не державі, а вузькому колу бенефіціарів групи «Приват»

Держаудитслужба поскаржилась прем’єру, що не може перевірити «Укрнафту» з 2010 року
фото www.flickr.com/photos/166102065@N05/30155734997

Державна аудиторська служба в кінці вересня не змогла розпочати ревізію ПАТ «Укрнафта» за період 2016 рік – перше півріччя 2019 року. Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський із посиланням на листування аудиторів з Кабміном, передає Економічна правда.

Остання планова ревізія напівдержавного нафтового гіганта відбулася в 2010 році.

В листі нарікається, що ревізія не була розпочата після листа «Укрнафти», в якому зазначено, що компанія не є суб’єктом господарювання державного сектору економіки. 

«А тому є непідконтрольною органам державного фінансового контролю», – дійшли висновку в «Укрнафті».

Натомість Держаудитслужба надала в Кабмін інформацію про Постанову Верховного Суду, якою підтверджено, що «Укрнафта» (у статутному капіталі 50%+1 акція належить НАК «Нафтогаз України») є суб’єктом господарювання державного сектору економіки, позаяк держава Україна в особі Кабінету міністрів опосередковано володіє контрольним пакетом акцій «Укрнафти».  

«Слід наголосити, що позиція «Укрнафти» щодо непідконтрольності органам державного фінансового контролю є системною, а тому остання планова ревізія Товариства проведена 2010 року», – акцентують аудитори на повній непідконтрольності менеджменту «Укрнафти».

Зазначається, що «Укрнафта» не проти проведення перевірки використання державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу.  

«Те, що «Укрнафта» вже 9 років не допускає державних аудиторів на свої об’єкти, означає, що фактично підприємство належить не державі, а вузькому колу бенефіціарів групи «Приват», – дійшов висновків з листування Канєвський.

Аналогічну позицію щодо непідконтрольності державним аудиторам висловлюють в компанії «Укргазвидобування», 100% акцій належить також «Нафтогазу».

Зважаючи на системність проблеми, аудитори запропонували Кабінету міністрів надати доручення Міністерству розвитку економіки розробити законопроект, яким чітко визначити, що підприємства із державними 50 і більше відсотками акцій належать до суб’єктів господарювання державного сектору економіки. А «Нафтогазу» дати доручення забезпечити умови для Держаудитслужби провести ревізію на «Укрнафті».       

Нагадаємо: у січні цього року «Нафтогаз України» заявив, що аудитори не повинні перевіряти компанію «Укрнафта».

Як повідомлялось, «Укрнафта» не допустила фахівців Державної аудиторської служби для перевірки діяльності компанії за період 2015-2018 років. Даний аудит потрібен для детективів Національного антикорупційного бюро та інших правоохоронних органів, які розслідують багатомільйонні махінації у нафтовій компанії.

Тоді прес-служба «Укрнафти» заявила, що аудитори перевіряють лише державні компанії. А «Укрнафта» до таких не належить. Аудиторська служба надіслала листа зі скаргою на прем’єра Володимира Гройсмана. Втім там не стали розбиратися в конфлікті, і переслали скаргу «Нафтогазу».

Нагадаємо розслідування НАБУ стосується оплати ПАТ «Укрнафта» компаніям групи «Приват» за фактично непоставлені нафтопродукти. Загальний розмір збитків, завданих у кількох кримінальних справах складає близько 14 млрд грн.

Раніше Верховний Суд у справі за участі НАБУ визнав недійсними 60 договорів купівлі-продажу нафтопродуктів, укладених між «Укрнафтою» і компанією «Котлас» на загальну суму 2,94 млрд грн.
Компанії «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти». Групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами «Приватбанку», серед яких зокрема Ігор Коломойський – близько 42% акцій.

За даними YouControl станом на грудень податковий борг ПАТ Укрнафта становив майже 15 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло