ЄС з 2021 року зобов’яже компанії розкривати екологічні та соціальні ризики інвестицій

ЄС з 2021 року зобов’яже компанії розкривати екологічні та соціальні ризики інвестицій

Далеко не всі компанії, які видають себе за «зелених», позитивно впливають на екологію

ЄС з 2021 року зобов’яже компанії розкривати екологічні та соціальні ризики інвестицій
фото Shutterstock

Міністри фінансів Євросоюзу цієї п’ятниці приймуть нові правила, які вимагатимуть з 2021 року від керуючих активами, страховиків і пенсійних фондів розкривати екологічні та соціальні ризики в своїх інвестиціях, передає Euronews.

Очікується, що це правило внесе більше ясності в слабко регульований сектор відповідальних інвестицій і може встановити глобальний стандарт для зростаючої індустрії зелених і соціально орієнтованих проектів. Цього року загальна вартість таких проектів склала майже $100 млрд.

Новий закон встановлює єдині правила про те, як фінансові компанії повинні інформувати інвесторів про екологічні та соціальні ризики інвестицій.

Зокрема, розкривати будь-які ризики, які стосуються забруднення води, нанесення шкоди біологічному різноманіттю або, наприклад, можуть викликати масові звільнення людей.

Це повинно зменшити так званий «грінвошінг», при якому інвестфонди намагаються заманити еко-свідомих інвесторів, надаючи неправдиву або неповну інформацію про компанію.

Нові правила набудуть чинності через 15 місяців після їх публікації в офіційному журналі ЄС. Це означає, що вони можуть вступити в силу не раніше лютого 2021 року.

За даними Refinitiv LPC, станом на кінець третього кварталу поточного року глобальні інвестиції, пов'язані з екологією і соціальною сферою, склали $71,3 млрд, що удвічі більше, ніж $32 млрд за той же період в 2018 році.

Цікаво, що в даний час ведуться переговори щодо того, чи можна вважати фінансування ядерних проектів зеленим, і цей варіант підтримується Францією та іншими країнами, які покладаються на атомну електроенергію для внутрішнього споживання, але проти цього виступають багато інших країн і Європарламент.

Нагадаємо, українське Мінекоенерго створює новий підрозділ з впровадження водневих технологій, із залученням фахівців з України та Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію