Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
«Ми нічого не виробляємо і нічого не літає»: Зеленський розкритикував харківський завод

«Ми нічого не виробляємо і нічого не літає»: Зеленський розкритикував харківський завод

Президент обурився, що за 10 років завод виготовив лише один танк

«Ми нічого не виробляємо і нічого не літає»: Зеленський розкритикував харківський завод
фото Офіційний сайт Президента України

Володимир Зеленський розкритикував темпи виробництва військової техніки на прикладі Харківського заводу транспортного машинобудування імені Малишева, на якому з 2009 року був випущений тільки один танк. Про це президент України заявив в ході робочої поїздки до Харкова в середу, яку транслювали в ефірі телеканалу 112.Україна.

«Ви знаєте, ну, по-перше, я в шоці. Що стосується статистики. Нам сказав директор заводу, що з 2009 року один танк побудували ми з вами. Один танк. Так, для ЗСУ. Один танк з 9-го року. А статистика така, що за радянських часів – 900 танків на рік. Що відбувається з нашими підприємствами?» – сказав Зеленський.

При цьому він додав, що на заводі також є заборгованість щодо виплати зарплат.

Зазначається, що президент попросив, щоб прем'єр-міністр «зібрав весь уряд, щоб були всі представники правоохоронних органів».

«Щоб ми розуміли, хто у нас замовник, скільки танків, чому ми для когось – для Таїланду – робимо, а для України не робимо? Чому у нас є прекрасні літаки і прекрасні конструктори – тільки ми нічого не виробляємо і нічого не літає?» – обурився Зеленський.

«Я вибачаюсь, що я перейду на таку мову, але ми, як до скота, до людей ставимося, а потім хочемо, щоб вони поважали владу, щоб вони поважали Україну, щоб вони нікуди не виїжджали, щоб у нас працювали підприємства. Мало того, я вас дуже прошу і з урядом теж з’єднатись, щоб ми впродовж тижня знайшли цю дату, цю зустріч. Хай на вихідних, поки ще не зима, тому що я розумію, що умови не зміняться взимку, люди будуть працювати в тих самих умовах», – сказав Володимир Зеленський.

Крім того, Зеленський ініціював розгляд Кабміном питання про продовження контракту з Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. А. А. Морозова на виготовлення 45 бронетранспортерів, які мали бути виготовлені ще в червні. Через те що завод зірвав терміни виконання держзамовлення, на підприємство можуть накласти штрафні санкції. У зв'язку з цим Зеленський попросив Кабмін відстрочити поставки бронетранспортерів до 31 серпня 2020 року. При цьому він назвав стан підприємств «Укроборонпрому» «жахливим».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті