Саудівська Аравія потроїла закупівлю українського м'яса

Саудівська Аравія потроїла закупівлю українського м'яса

Королівство імпортувало м’яса на $96 млн за січень-вересень 2019 року

Саудівська Аравія потроїла закупівлю українського м'яса
фото pixabay.com

Експорт продукції м'ясної групи в січні-вересні 2019 року збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2018 року з $479 млн до $531 млн – майже на 11%. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, передає Agroportal.

За його словами, позитивні зрушення в експорті м'яса і субпродуктів пояснюються двома факторами.

«По-перше, позначається триваюча широка географічна диверсифікація і закріплення на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще в 2015 році позиції основного імпортера українського м'яса і субпродуктів утримувала Росія, то з 2017  переважають поставки на ринки країн Європи і Азії», – пояснив експерт.

За дев'ять місяців 2019  найбільше продукції цієї групи – на $96 млн (18,1%) – імпортувала Саудівська Аравія, закупивши втричі більше української м'ясної продукції, ніж за січень-вересень 2018 року ($31 млн). У поточному році ця країна утримує перше місце серед основних імпортерів вітчизняного м'яса.

Нідерланди, які два роки поспіль очолювали рейтинг імпортерів продукції цієї групи, на другому місці (15,2%), зазначив експерт.

Значно менші закупівлі здійснюють Словаччина (8,9%), Білорусь (6,4%), Азербайджан (5,2%), Ірак (4,4%), ОАЕ (3,9%), Казахстан (3,5% ) і Гонконг (3,3%).

«Всього в названих країни експортується понад 69% м'ясопродукції в грошовому обсязі», – повідомив учений.

Другим фактором, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості і обсягів поставок на зарубіжні ринки м'яса птиці, зазначив він. Ця тенденція намітилася ще в 2017 році і зберігається до цих пір.

За січень-вересень 2019 року вартість експорту м'яса птиці збільшилася проти торішніх показників за відповідний період на 15% – з $381 млн в минулому році до $439 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м'ясної продукції з 244 000 тонн до 303 000 тонн.

Таким чином, збуваються попередні прогнози експертів про істотне збільшення за підсумками року обсягів експорту м'яса і субпродуктів, підсумував Пугачов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті