«Укртрансгаз» підготував газовимірювальну станцію «Гребеники» до припинення транзиту газу з РФ
Тепер ГВС «Гребеники» на Одещині може здійснювати реверсне транспортування газу - 4 млн куб. м на добу

АТ «Укртрансгаз» завершив модернізацію газовимірювальної станції «Гребеники», на Одещині, і станція готова здійснювати реверсне транспортування газу у випадку припинення транзиту з Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».
Готовність об’єкту до роботи перевірили та підтвердили представники суміжного оператора ГТС «Молдовагаз», підписавши відповідний акт.
Газовимірювальна станція «Гребеники» задіяна у транспортуванні газу через кордон Україна – Молдова. Модернізація технологічної трубопровідної обв’язки станції дозволила суттєво підвищити маневреність та надійність функціонування ГТС, особливо у разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року.
Проектна потужність станції після модифікації складає 70 млн куб. м на добу в аверсному режимі та 4 млн куб. м на добу в реверсному режимі з Молдови.
Зазначені роботи здійснені відповідно до ініціативи CESEC, що передбачає забезпечення транспортування природного газу через трансбалканські трубопроводи у реверсному напрямку з Греції через Болгарію та Румунію до України та Молдови. Зазначений маршрут є цікавим для учасників ринку – у 2018 році «Укртрансгаз» успішно провів оцінку попиту на вхідні потужності в Україну з Румунії та підтвердив економічну доцільність створення таких потужностей на трансбалканському маршруті.
5 листопада 2019 року, як писав Mind, міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель повідомив, що Україна готова до припинення транзиту російського газу, однак зацікавлена у збереженні доходів від транзиту російського газу.
Нагадаємо: раніше і «Нафтогаз» заявляв, що Україна стабільно пройде опалювальний сезон навіть при відсутності транзиту газу з Росії і при обмеженні імпорту газу з європейських країн.
Як повідомлялось, 28 жовтня, в Брюсселі відбулася тристороння зустріч щодо газового транзиту між Україною, Росією і Єврокомісією. У переговорах взяли участь глава міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, глава Міненерго Росії Олександр Новак, а також глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв та глава «Газпрому» Олексій Міллер.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].