Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
«Укртрансгаз» підготував газовимірювальну станцію «Гребеники» до припинення транзиту газу з РФ

«Укртрансгаз» підготував газовимірювальну станцію «Гребеники» до припинення транзиту газу з РФ

Тепер ГВС «Гребеники» на Одещині може здійснювати реверсне транспортування газу - 4 млн куб. м на добу

«Укртрансгаз» підготував газовимірювальну станцію «Гребеники» до припинення транзиту газу з РФ
ГВС "Гребеники" на Одещині
Фото: офіційний сайт АТ "Укртрансгаз"

АТ «Укртрансгаз» завершив модернізацію газовимірювальної станції «Гребеники», на Одещині, і станція готова здійснювати реверсне транспортування газу у випадку припинення транзиту з Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

Готовність об’єкту до роботи перевірили та підтвердили представники суміжного оператора ГТС «Молдовагаз», підписавши відповідний акт.

Газовимірювальна станція «Гребеники» задіяна у транспортуванні газу через кордон Україна – Молдова. Модернізація технологічної трубопровідної обв’язки станції дозволила суттєво підвищити маневреність та надійність функціонування ГТС, особливо у разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року.

Проектна потужність станції після модифікації складає 70 млн куб. м на добу в аверсному режимі та 4 млн куб. м на добу в реверсному режимі з Молдови.

Зазначені роботи здійснені відповідно до ініціативи CESEC, що передбачає забезпечення транспортування природного газу через трансбалканські трубопроводи у реверсному напрямку з Греції через Болгарію та Румунію до України та Молдови. Зазначений маршрут є цікавим для учасників ринку – у 2018 році «Укртрансгаз» успішно провів оцінку попиту на вхідні потужності в Україну з Румунії та підтвердив економічну доцільність створення таких потужностей на трансбалканському маршруті.

5 листопада 2019 року, як писав Mind, міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель повідомив, що Україна готова до припинення транзиту російського газу,  однак зацікавлена у збереженні доходів від транзиту російського газу.

Нагадаємо: раніше і «Нафтогаз» заявляв, що Україна стабільно пройде опалювальний сезон навіть при відсутності транзиту газу з Росії і при обмеженні імпорту газу з європейських країн. 

Як повідомлялось, 28 жовтня, в Брюсселі відбулася тристороння зустріч щодо газового транзиту між Україною, Росією і Єврокомісією. У переговорах взяли участь глава міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, глава Міненерго Росії Олександр Новак, а також глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв та глава «Газпрому» Олексій Міллер.

Зазначається, що Єврокомісія залишилася невдоволена результатами 4-го раунду газових переговорів, а Росія стоїть на позиції, що підпише новий газовий конракт лише після того, як Україна відкличе подані проти «Газпрому» судові позови.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті