Україна готова до припинення транзиту російського газу – Оржель
Однак українська сторона зацікавлена у збереженні доходів від транзиту російського газу

Україна зацікавлена у збереженні доходів від транзиту російського газу, однак готова до його припинення. Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в ефірі «Свободи слова» на ICTV.
Міністр наголосив, що цього року «в підземних українських газосховищах – рекордна кількість газу, яка закачана для того, щоб проходити опалювальний сезон».
«Насправді, з тією кількістю газу ми можемо пройти опалювальний сезон взагалі без отримання транспортування чи постачання газу. На сьогодні це більше ніж 21,7 млрд кубів газу в українських газосховищах», – наголосив він.
Оржель також додав, що український уряд наразі активно працює з європейськими партнерами, щоб підписати договір з «Газпромом» за новими європейськими правилами.
«Якщо говорити про газ, а я є безпосереднім учасником переговорів про підписання транзитного договору, ми готові до зупинки транспортування по українській території. Зараз в українських газосховищах рекордна кількість газу. Однак ми ні в якому разі не виключаємо пріоритетність підписання договору на транспортування газу», – додав він.
За його словами, переговорний процес по газу повинен повністю виключати політику.
«Фактично ми використовуємо ті правила, які працюють в Європі. Нас не можна шантажувати. Якщо ми забезпечуємо транзит газу в Європу, якщо ми забезпечуємо чіткі певні обсяги, це означає постійне постачання газом ринків Європи. Це означає, що є конкуренція і зниження ціни для європейських споживачів», – пояснив Оржель.
Нагадаємо: раніше і «Нафтогаз» заявляв, що Україна стабільно пройде опалювальний сезон навіть при відсутності транзиту газу з Росії і при обмеженні імпорту газу з європейських країн.
Як повідомлялось, 28 жовтня, в Брюсселі відбулася тристороння зустріч щодо газового транзиту між Україною, Росією і Єврокомісією. У переговорах взяли участь глава міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, глава Міненерго Росії Олександр Новак, а також глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв та глава «Газпрому» Олексій Міллер.
Зазначається, що Єврокомісія залишилася невдоволена результатами 4-го раунду газових переговорів, а Росія стоїть на позиції, що підпише новий газовий конракт лише після того, як Україна відкличе подані проти «Газпрому» судові позови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].