Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 супутників

SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 супутників

Багаторазові частини Falcon 9 вирішили не ловити через сильні хвилі

SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 супутників
@elonmusk

Компанія SpaceX Ілона Маска у понеділок успішно вивела на орбіту нову партію з 60 супутників, з допомогою буде розгорнута глобальна мережа інтернет-покриття системи Starlink. Першу партію супутників запустили в травні.

Ракета Falcon 9, носій супутників, злетіла зі станції військово-повітряних сил Канади в Флориді о 9:56 ранку за місцевим часом, і приблизно через годину компанія підтвердила, що супутники розгорнуто на орбіті, передає CNN.

Інтернет-сузір'я Starlink вимагає ще сотень супутників для забезпечення безперебійного підключення до Інтернету на землі. Компанія планує запустити ще 24 космічні місії наступного року.

Компанія отримала дозвіл від регулюючих органів на запуск більше 10 000 супутників Starlink, недавно вона запросила дозвіл додати до 30 000 до цього числа.

З першої партії з 60 супутників, запущених в травні, три зламалися і не змогли зв'язатися з землею. Ці пристрої залишаться непотрібними, поки гравітація Землі не зможе повільно витягнути їх назад з орбіти. Це може зайняти роки.

Решта супутники вже працюють. Минулого місяця Ілон Маск розіслав перший твіт з використанням сервісу Starlink.

«Нам ще доведеться пройти довгий шлях від твітів до передавання відео, але ми вже в дорозі», – сказала Лорен Лайонс, інженер SpaceX.

Як передає Інтерфакс, рятувальні судна не стали ловити в спеціальні надводні сітки частини багаторазового обтічника ракети-носія Falcon 9. Причиною стали сильні хвилі поблизу Атлантики, де на парашутах мали спуститися дві частини обтічника після запуску ракети. За даними компанії, існувала «стурбованість з приводу надійності конструкції для лову в умовах сильних хвиль на морі».

Проте спеціальні рятувальні судна Ms. Tree і Мs. Chief компанії SpaceX спрямовані до місця пірнання частин обтічника для спроби їх підйому на борт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті