SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 супутників
Багаторазові частини Falcon 9 вирішили не ловити через сильні хвилі

Компанія SpaceX Ілона Маска у понеділок успішно вивела на орбіту нову партію з 60 супутників, з допомогою буде розгорнута глобальна мережа інтернет-покриття системи Starlink. Першу партію супутників запустили в травні.
Ракета Falcon 9, носій супутників, злетіла зі станції військово-повітряних сил Канади в Флориді о 9:56 ранку за місцевим часом, і приблизно через годину компанія підтвердила, що супутники розгорнуто на орбіті, передає CNN.
Successful deployment of 60 Starlink satellites confirmed! pic.twitter.com/bpBqO9oYR3
– SpaceX (@SpaceX) November 11, 2019
Інтернет-сузір'я Starlink вимагає ще сотень супутників для забезпечення безперебійного підключення до Інтернету на землі. Компанія планує запустити ще 24 космічні місії наступного року.
Компанія отримала дозвіл від регулюючих органів на запуск більше 10 000 супутників Starlink, недавно вона запросила дозвіл додати до 30 000 до цього числа.
З першої партії з 60 супутників, запущених в травні, три зламалися і не змогли зв'язатися з землею. Ці пристрої залишаться непотрібними, поки гравітація Землі не зможе повільно витягнути їх назад з орбіти. Це може зайняти роки.
Решта супутники вже працюють. Минулого місяця Ілон Маск розіслав перший твіт з використанням сервісу Starlink.
«Нам ще доведеться пройти довгий шлях від твітів до передавання відео, але ми вже в дорозі», – сказала Лорен Лайонс, інженер SpaceX.
Falcon 9 first stage has landed on the Of Course I Still Love You droneship – the fourth launch and landing of this booster pic.twitter.com/qQvH7pwMDO
– SpaceX (@SpaceX) November 11, 2019
Як передає Інтерфакс, рятувальні судна не стали ловити в спеціальні надводні сітки частини багаторазового обтічника ракети-носія Falcon 9. Причиною стали сильні хвилі поблизу Атлантики, де на парашутах мали спуститися дві частини обтічника після запуску ракети. За даними компанії, існувала «стурбованість з приводу надійності конструкції для лову в умовах сильних хвиль на морі».
Проте спеціальні рятувальні судна Ms. Tree і Мs. Chief компанії SpaceX спрямовані до місця пірнання частин обтічника для спроби їх підйому на борт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].