Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Милованов: купувати землю через підставних осіб не вдасться

Милованов: купувати землю через підставних осіб не вдасться

Після відкриття земельного ринку перехідний період щодо іноземців триватиме до 2024 року

Милованов: купувати землю через підставних осіб не вдасться
Тимофій Милованов
Facebook Max Grant

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов вважає, що відкриття ринку землі дозволить зробити сферу земельних відносин, зокрема Держгеокадастр, більш прозорими.

У середу 13 листопада  Верховна Рада розглядатиме питання земельної реформи. На думку міністра, саме тіньовий обіг землі, зв’язаний мораторієм, не дає країні розвиватися, і обсяг цього тіньового ринку сягає 10 млрд гривень.

«Землю передають в оренду на 49 років за договорами емфітевзису. Лише за останні 2 роки під такі умови здано 460 тис. га землі! Українець отримує за це копійки, поки його земля виснажується і стає з часом непотрібною», – написав Милованов у своєму Facebook.

За його словами, ринок землі дозволить впровадити 10 інструментів прозорості, серед яких дерегуляція, анти-рейдерство, прозорість, захист прав власника землі, фінансова підтримка.

«Наприклад, за допомогою супутникових зйомок та алгоритмів глибокого машинного навчання ми вже зробили інвентаризацію всіх земель та того, що на ній вирощують. Тепер не можна буде не платити податки чи обробляти землю отриману самозахватом», – наголосив він.

Сьогодні історичний день – у Верховній Раді розглядатимуть земельну реформу. Ми всі знаємо, що ринок землі в Україні є....

Опубліковано Тимофеєм Миловановим Вівторок, 12 листопада 2019 р.

Як зазначив міністр, за останні 2 місяці Держгеокдастр «зробив за цей короткий час більше, ніж до цього було зроблено за 28 років».

«Додані інформаційні шари водних охоронних зон, лісів, тощо. Відкриті дані наказів та погоджень. Я вірю, що прозорість – найкращі ліки проти корупції та неефективності», – підкреслив Милованов.

Він зупинився на найбільш спірному питанні – продажу землі іноземцям. Щодо цього триватиме перехідний період, вказує він.

«Стосовно «страшилок» про іноземців. У проекті закону закладається перехідний період аж до 1 січня 2024 року – юрособи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть. А ми зараз будуємо систему моніторингу кінцевого власника, щоб не можна було купувати землю через підставних осіб», – написав він.

Нагадаємо, в уряді назвали ціну одного гектара української землі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті