Загальний борг неплатоспроможних банків перед НБУ на початок листопада склав близько 46 млрд грн

Загальний борг неплатоспроможних банків перед НБУ на початок листопада склав близько 46 млрд грн

Майже чверть боргу - заборгованість банків Олега Бахматюка: «ВіЕйБі Банк» та банк «Фінансова ініціатива» заборгували НБУ 10,6 млрд грн

Загальний борг неплатоспроможних банків перед НБУ на початок листопада склав близько 46 млрд грн
Фото: УНІАН

Загальний борг  неплатоспроможних банків перед Національним банком (НБУ) за кредитами рефінансування на початок листопада 2019 року склав близько 46 млрд грн з урахуванням відсотків. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Майже чверть боргу – це заборгованість банків Олега Бахматюка. Його два банки: «ВіЕйБі Банк» та банк «Фінансова ініціатива» заборгували НБУ 10,6 млрд грн.

Заборгованість інших банків перед НБУ менша: банк «Надра» Дмитра Фірташа – 10,4 млрд грн; банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго – 6,7 млрд грн; «Дельта Банк» Миколи Лагуна – 5,8 млрд грн; «Імексбанк» Леоніда Клімова – 3,3 млрд грн.

Заборгованість ПриватБанку за погашення, якої поручився Ігор Коломойський складає 7,7 млрд грн. Однак, НБУ наголосив, що дана заборгованість виключно перед Національним банком.

У прес-службі відмітили, що НБУ активно працює над стягненням коштів як з самих власників цих банків, так і з підконтрольних їм компаній. Адже вони надали особисті та майнові поруки, тобто гарантували, що ці борги будуть погашені.

Так, проти Ігоря Коломойського та його компаній подано більше 140 позовів, проти Олега Бахматюка та його компаній – більше 50 позовів, проти Костянтина Жеваго та його компаній – 30 позовів, проти Миколи Лагуна та його компаній – 10 позовів та проти Леоніда Клімова та його компаній – 7 позовів.

Нагадаємо: прибуток банківського сектору в січні–вересні у 4,4 рази перевищив результат минулого року і сягнув 48,4 млрд грн, а з 76 діючих банків прибутковими було 66 установ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло