ДБР отримало перші справи Майдану
Фізично матеріали справ залишаються у слідчих з ГПУ, але вони не мають права продовжувати розслідування

Генеральна прокуратура України передала до Держбюро розслідувань (ДБР) понад 20 проваджень, пов’язаних із злочинами часів Революції гідності. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. Цю інформацію в коментарі Тижню повідомив заступник начальника одного з департаментів ГПУ Олексій Донський.
Коментуючи інформацію про можливу передачу справ Майдану до Держбюро розслідувань, Донський зазначив, що частину проваджень ДБР уже отримало.
«Понад 20 справ Майдану передали до ДБР. Ми дізналися про це зранку, коли наші слідчі й прокурори не змогли побачити їх у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Тобто вони за нами уже не закріплені. Зокрема, у нас забрали провадження щодо суддів і правоохоронців, які виносили незаконні рішення щодо протестувальників, частину проваджень щодо так званої злочинної організації Віктора Януковича, провадження щодо убивств правоохоронців», – розповів Донський.
Він додав, що хоча фізично матеріали справ залишаються у слідчих, вони далі не мають права продовжувати розслідування.
Разом із тим, прокурор додав, що про можливу передачу і дату передачі розслідувань їх не попереджали.
«Була лише загальна команда готувати постанови про передачу розслідувань. Але цей процес ми пов’язували із тим, що в Держбюро розслідувань мали створити окремий слідчий підрозділ. До якого мали увійти слідчі, які вже займаються цими провадженням. Адже керівництво Генпрокуратури свого часу давало нам таку обіцянку», – зауважив Донський.
Прокурор також зазначив, що необхідність переведення частини слідчих Управління спецрозслідувань (які займалися справами Майдану – ред.) до ДБР пов’язана «зі специфікою справ». Зокрема, за словами Донського, більшість злочинів часів Майдану є системними і їх не можна розглядати окремо один від одного. До всього, за словами прокурора, їх організовували одні й ті ж особи. І нібито робили це з однією і тією ж метою.
«Оскільки злочинів у нас понад 4000, то логічно, що має бути один підрозділ, який би ними займався. Однак Верховна Рада не ухвалила змін до законодавства, які б дозволили слідчим прокуратури, які розслідують майданівські справи, в стислі терміни перевестися до ДБР. Сьогодні Держбюро розслідувань заявило, що такий підрозділ створено. А укомплектували його іншими людьми. Нам невідомими. Тому наразі не зрозуміло, яким чином у цих провадженнях забезпечать безперервність слідства. Адже враховуючи обсяг матеріалів справ, новим слідчим потрібен час, аби бодай зрозуміти, про що у тих розслідуваннях ідеться», – додав Донський.
Нагадаємо: 20 листопада слідчі прокуратури втрачають свої повноваження. Зокрема й слідчі, які розслідували злочини часів Революції гідності. Відтак, їх розслідування мали частково передати до ДБР, а частково – до Національного антикорупційного бюро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].