Міненерго може підвищити тарифи для тих споживачів, які використовують «більше енергії, ніж інші»
Міністр енергетики =пояснив, що мова йде про випадки, коли споживач-фізособа або дуже багатий, або «ховає» за фізичною особою промислове виробництво

Мінекоенерго України розглядає можливість підвищення тарифу на електроенергію для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше енергії, ніж інші. Це рішення може в числі інших торкнутися власників електромобілів, що використовують власну побутову мережу для їх зарядки. Про це заявив міністр енергетики Олексій Оржель, передає zn.ua
Він повідомив, що міністерство має намір відмовитися від пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів, розглядаючи в якості першого етапу підвищення тарифу для найбільш великих побутових споживачів до рівня II класу промислових споживачів.
«Ми будуємо ефективні енергетичні ринки. ПСО (спеціальні зобов'язання, які держава поклала на «Енергоатом» і «Укргідроенерго» про продаж електрики населенню за фіксованими тарифами), або режим спеціальних зобов'язань – інструмент, який не покращує ефективність ринку. Я не думаю, що ми повністю відмовимося від ПСО в 2020 році, але ми будемо рухатися в напрямку того, щоб зменшити обсяг ПСО», – сказав Оржель.
Він пояснив, що мова йде про випадки, коли споживач-фізособа або дуже багатий, або «ховає» за фізичною особою промислове виробництво.
«Зокрема, ми розглядаємо і вивчаємо можливість, що означає приведення ціни до реальної ринкової – до II класу напруги – для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше, ніж інші. Це великі обсяги – понад 500 кВт або ще більше (в першоджерелі зазначений обсяг 500 кВт, але по всій видимості мається на увазі значення 500 кВтг) », – додав глава Мінекоенерго.
Зазначається, що в Україні тарифи на е / е для домогосподарств станом на початок 2019 року покривали її собівартість (виробництва і розподілу) лише на 46,2%, що нижче за показник річної давності – 51,7%.
Нагадаємо: Україна в січні-жовтні 2019 року збільшила експорт електроенергії на 1,5% (на 77,1 млн кВт-год) в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 5 млрд 126,7 млн кВт-год.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].