Міненерго може підвищити тарифи для тих споживачів, які використовують «більше енергії, ніж інші»

Міненерго може підвищити тарифи для тих споживачів, які використовують «більше енергії, ніж інші»

Міністр енергетики =пояснив, що мова йде про випадки, коли споживач-фізособа або дуже багатий, або «ховає» за фізичною особою промислове виробництво

Міненерго може підвищити тарифи для тих споживачів, які використовують «більше енергії, ніж інші»
Олексій Оржель
Фото: УНІАН

Мінекоенерго України розглядає можливість підвищення тарифу на електроенергію для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше енергії, ніж інші. Це рішення може в числі інших торкнутися власників електромобілів, що використовують власну побутову мережу для їх зарядки. Про це заявив міністр енергетики Олексій Оржель, передає zn.ua

Він повідомив, що міністерство має намір відмовитися від пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів, розглядаючи в якості першого етапу підвищення тарифу для найбільш великих побутових споживачів до рівня II класу промислових споживачів.

«Ми будуємо ефективні енергетичні ринки. ПСО (спеціальні зобов'язання, які держава поклала на «Енергоатом» і «Укргідроенерго» про продаж електрики населенню за фіксованими тарифами), або режим спеціальних зобов'язань – інструмент, який не покращує ефективність ринку. Я не думаю, що ми повністю відмовимося від ПСО в 2020 році, але ми будемо рухатися в напрямку того, щоб зменшити обсяг ПСО», – сказав Оржель.

Він пояснив, що мова йде про випадки, коли споживач-фізособа або дуже багатий, або «ховає» за фізичною особою промислове виробництво.

«Зокрема, ми розглядаємо і вивчаємо можливість, що означає приведення ціни до реальної ринкової – до II класу напруги – для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше, ніж інші. Це великі обсяги – понад 500 кВт або ще більше (в першоджерелі зазначений обсяг 500 кВт, але по всій видимості мається на увазі значення 500 кВтг) », – додав глава Мінекоенерго.

Зазначається, що в Україні тарифи на е / е для домогосподарств станом на початок 2019 року покривали її собівартість (виробництва і розподілу) лише на 46,2%, що нижче за показник річної давності – 51,7%.

Нагадаємо: Україна в січні-жовтні 2019 року збільшила експорт електроенергії на 1,5% (на 77,1 млн кВт-год) в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 5 млрд 126,7 млн ​​кВт-год.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті