МВФ опублікував свої рекомендації після завершення місії в Україні

МВФ опублікував свої рекомендації після завершення місії в Україні

Рекомендації сприяють спрощенню правил, поліпшенню визначення основних понять, усуненню потенційних лазівок і більш суворому дотриманню міжнародних стандартів, зазначили у Фонді

МВФ опублікував свої рекомендації після завершення місії в Україні
фото Shutterstock

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) вважає недоцільною нульову ставку податку при добровільне розкриття інформації (амністії капіталів), однак введення механізму амністії капіталів з базовою ставкою податку в 9% дасть можливість розширити базу оподаткування. Про це йдеться в звіті МВФ, передає Інтефакс-Україна.

«Рекомендації – ввести тільки 9% -ву ставку добровільного розкриття інформації за розкриття активів, які перебувають закордоном», – йдеться в документі.

При цьому МВФ підтримує пільгову 5% -ву ставку при репатріації капіталів, тоді як нульова ставка тут також недоцільна, свідчить документ.

«(Рекомендації) ... не вводити нульовий відсоток для репатрійованих активів і при реінвестування їх в державні облігації», – значиться серед рекомендацій в звіті.

При цьому місія МВФ рекомендує Україні вдосконалити механізм адміністрування податку на прибуток замість заміни його податком на виведений капітал.

«Місія вивчила пропозиції про заміну чинного податку на прибуток податком на розподілений прибуток в Україні, яку також називають податком на виведений капітал. Місія не знайшла жодних нових елементів для зміни своєї позиції, викладеній в попередньому звіті по податковій політиці у травні 2017 року: пропозиція є поганою податковою політикою, яка може заподіяти збиток країні в декількох площинах», – йдеться в звіті.

Перш за все, мова йде про значні втрати податкових надходжень, які, за консервативними оцінками, можуть скласти 1,7% ВВП (в 2020-2021 роках), вказують у Фонді. Це, на його думку, високий ризик через відсутність надійних варіантів компенсаторів.

Крім цього, немає очевидних доказів, що такі зміни спричинять за собою збільшення інвестиційних потоків.

«Податок на розподілений прибуток не простіший. Насправді, це призводить до деяких ускладнень, так як передбачуваний розподіл дивідендів повинно бути перевірено, транзакція за транзакцією, з прив'язкою до трансфертного ціноутворення», – наголошується в документі.

У той же час МВФ вважає: більш ефективним є модернізація податку на прибуток, особливо в аспекті міжнародного оподаткування, а також з урахуванням пом'якшення валютного контролю.

«Ці перевірки традиційно спонукають українські компанії та приватні особи зберігати великі ресурси за кордоном і не платити прибутковий податок в Україні», – зазначається в документі.

Відносно законопроектів щодо заходів BEPS місія відзначила ряд пунктів, які вимагають технічного вдосконалення, частина з них стосується контрольованих іноземних компаній (КІК), постійних представництв і трансфертного ціноутворення (ТЦО).

«Рекомендації значною мірою сприяють спрощенню правил, поліпшенню визначення основних понять, усуненню потенційних лазівок і в деяких випадках – більш суворого дотримання міжнародних стандартів», – зазначили у Фонді.

Нагадаємо: місія МВФ 22 листопада завершила свою роботу в Україні.

Представники МВФ з Роном ван Роденом на чолі були в Україні від 14 листопада. Експерти відзначили плідні дискусії з українською владою і прогрес на шляху реформ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло