У Польщі затримали трьох топ-менеджерів, які укладали договір з «Газпромом»

У Польщі затримали трьох топ-менеджерів, які укладали договір з «Газпромом»

Вони завдали збитків компанії Europol Gaz на майже мільярд злотих

У Польщі затримали трьох топ-менеджерів, які укладали договір з «Газпромом»
фото @Agencia Gazeta

Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало трьох колишніх членів правління компанії Europol Gaz, якій належить польська ділянка газопроводу «Ямал – Європа», йдеться в повідомленні Генпрокуратури Польщі, на яку посилається RNS.

Прізвища затриманих не наводяться, вказані лише їхні імена: Міхал Ш., Здіслав Й. і Мирослав Д.

«Обласна прокуратура в Лодзі веде підготовче провадження щодо газових угод, укладених з РФ. У вівторок (26 листопада 2019 року) на вимогу прокурора співробітники представництва Агентства внутрішньої безпеки в Катовіце затримали Міхала Ш., Здіслава Й. і Мирослава Д., які з 20 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року входили до складу правління компанії Europol Gaz», – йдеться в повідомленні.

Затримані будуть доставлені в обласну прокуратуру в місті Лодзь, яка розслідує справу про укладення газових угод з Росією.

Колишніх топ-менеджерів підозрюють у заподіянні значної шкоди (на 848 млн злотих) компанії Europol Gaz через зловживання службовими повноваженнями. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Компанія Europol Gaz була заснована в 1993 році в рамках російсько-польської міжурядової угоди. Акціонерами Europol Gaz є «Газпром» і польська нафтогазова компанія PGNiG. Компанія є власником ділянки газопроводу «Ямал – Європа» на території Польщі протяжністю 684 км.

Нагадаємо, цього місяця польська PGNiG повідомила «Газпром» про небажання продовжувати «Ямальський контракт» з російським монополістом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті