Україна вже 4 роки не купує газ у Росії – Коболєв

Україна вже 4 роки не купує газ у Росії – Коболєв

У 2013 році Україна 90% газу купувала в «Газпрому»

Україна вже 4 роки не купує газ у Росії – Коболєв
http://utg.ua/still-alive/

У вівторок, 26 листопада, виповнюється чотири роки з моменту, коли Україна відмовилася від закупівлі природного газу у «Газпрому», нагадав глава НАК «Нафтограз Україна» Андрій Коболєв. «Нафтогаз» визнав ціну російського газу завищеною. Відтоді Україна закуповує його по реверсу в країнах Європи.

Як повідомив Андрій Коболєв, в 2013 році залежність України від Росії по газу перевищувала 90%, а «сьогодні про неї лише згадують».

«У минулому році газ в Україну імпортували 65 компаній, а Нафтогаз купував його у 18 європейських постачальників (частка жодного з них не перевищувала 30%). Нещодавно до України вперше поставили американський зріджений газ. Ринкові механізми зробили те, що політики не могли зробити десятиліттями – позбавили Україну газової і політичної залежності від РФ», – написав Коболєв у Facebook.

Також він зазначив, що внутрішнім видобутком забезпечено близько 2/3 потреб українських споживачів.

Чотири роки тому в Україну зайшов останній газ, який ми купили у Газпрому. П’ять років тому ми вперше відкрили реверс і...

Опубліковано Andriy Kobolyev Вівторок, 26 листопада 2019 р.

При цьому Коболєв наголосив, що для того щоб швидше позбутися потреби в імпорті енергоресурсів, потрібно запроваджувати технології енергозбереження та зменшувати споживання газу.

Чотири роки тому Україна відмовилася від покупки газу в Росії і закуповує його по реверсу в країнах Європи. Тобто російський газ йде транзитом через територію України європейським споживачам, після чого європейські споживачі продають його Україні. Вартість газу розраховується за схемою «Дюссельдорф+»: котирування ціни газу в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до українсько-словацького кордону.

За даними міністерства економічного розвитку і торгівлі України, середня вартість газу для України протягом 2019 року коливалася від $174,48 до $317,95 за тисячу кубометрів, в той час як ціна «Газпрому» становила б $238,55 за тисячу кубометрів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло