Працівники «Енергоатому» вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді Недашковського

Працівники «Енергоатому» вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді Недашковського

За словами атомників, рішення про звільнення Недашковського відбулося у таємному режимі без експертного обговорення та з порушенням процедури

Працівники «Енергоатому» вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді Недашковського
Фото: прес-служба НАЕК "Енергоатом"

Працівники НАЕК «Енергоатом» сьогодні, 28 листопада 2019 року, вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. Про це повідомляє прес-служба НАЕК «Енергоатом».

Згідно з повідомленням, протест атомників викликаний проросійськими діями міністра Оржеля, які ставлять хрест не лише на майбутньому розвитку української держави, але й на поточній безпечній та надійній роботі українських АЕС.

«Повідомляємо, що в ході акції протесту жодного компромісу, як про це повідомляє перший заступник міністр Віталій Шубін, із представниками атомної галузі не знайдено», – повідомляє прес-служба «Енергоатому».

За словами дирекції з комунікацій «Енергоатому», рішення про звільнення Недашковського відбулося у таємному режимі без експертного обговорення, на останніх хвилинах засіданнях Кабінету Міністру України з порушенням процедури, без жодної особистої зустрічі міністра з Недашковським.

На думку атомників, опубліковані сьогодні на офіційному сайті Мінекоенерго звинувачення на адресу НАЕК «Енергоатом» є маніпулятивними, неправдивими та свідчать про відсутність реальних приводів для відставки президента НАЕК «Енергоатом».

Вони зауважили, що у минулому році НАЕК виплатив 11,5 млрд грн податків, реалізував інвестиційні проекти на суму 12,8 млрд грн та виробив майже 55% електроенергії України.

«Більш того, за 9 місяців 2019 року «Енергоатом» сплатив 30% усіх отриманих від реалізації електроенергії коштів у держбюджет та бюджети всіх рівнів, включаючи ПДВ при розмитненні. З 42,78 млрд грн компанія сплатила 12,889 млрд грн до бюджету України. За 9 місяців 2019 року чистий фінансовий результат НАЕК за планом мав скласти 2,6 млрд грн, а фактично склав 4,3 млрд грн», – йдеться у повідомленні.

Також у «Енергоатомі» зауважили, що «підозри» Мінекоенерго у розкраданні державних коштів стосуються подій більш ніж 10-річної давнини.

«Що стосується звинувачень у необґрунтованому збільшенні собівартості, то фактичні дані навпаки свідчать про її зменшення. Так, за 9 місяців поточного року планова собівартість складала 29,9 млрд грн, а фактична – 26,7 млрд грн, адміністративні витрати за планом складали 1,2млрд грн , а фактичні – 900 млн грн. Те саме стосується й обслуговування діючих банківських кредитів (план 1,5 млрд грн, а факт 1,1 млрд грн)», – говориться у повідомленні.

Учасники попереджувального мітингу – працівники АЕС та інших відокремлених підрозділів «Енергоатома» звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням вжити заходів для відновлення на посаді Юрія Недашковського. 

Нагадаємо: вчора, 27 листопада, Кабмін звільнив президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. 

Раніше ГО «Українське ядерне товариство» закликало загальмувати відставку очільника «Енергоатома». Автори листа звертали увагу на те, що з початку військової агресії Росії атомна енергетика стала гарантом енергетичної безпеки України.

За словами підписантів, останні заяви міністра енергетики та захисту довкілля ставлять хрест не лише на майбутньому розвитку, але й на сьогоденній безпечній та надійній роботі атомної галузі, яка забезпечує для України понад 50% виробництва найдешевшої у світі електроенергії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло