Працівники «Енергоатому» вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді Недашковського
За словами атомників, рішення про звільнення Недашковського відбулося у таємному режимі без експертного обговорення та з порушенням процедури

Працівники НАЕК «Енергоатом» сьогодні, 28 листопада 2019 року, вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. Про це повідомляє прес-служба НАЕК «Енергоатом».
Згідно з повідомленням, протест атомників викликаний проросійськими діями міністра Оржеля, які ставлять хрест не лише на майбутньому розвитку української держави, але й на поточній безпечній та надійній роботі українських АЕС.
«Повідомляємо, що в ході акції протесту жодного компромісу, як про це повідомляє перший заступник міністр Віталій Шубін, із представниками атомної галузі не знайдено», – повідомляє прес-служба «Енергоатому».
За словами дирекції з комунікацій «Енергоатому», рішення про звільнення Недашковського відбулося у таємному режимі без експертного обговорення, на останніх хвилинах засіданнях Кабінету Міністру України з порушенням процедури, без жодної особистої зустрічі міністра з Недашковським.
На думку атомників, опубліковані сьогодні на офіційному сайті Мінекоенерго звинувачення на адресу НАЕК «Енергоатом» є маніпулятивними, неправдивими та свідчать про відсутність реальних приводів для відставки президента НАЕК «Енергоатом».
Вони зауважили, що у минулому році НАЕК виплатив 11,5 млрд грн податків, реалізував інвестиційні проекти на суму 12,8 млрд грн та виробив майже 55% електроенергії України.
«Більш того, за 9 місяців 2019 року «Енергоатом» сплатив 30% усіх отриманих від реалізації електроенергії коштів у держбюджет та бюджети всіх рівнів, включаючи ПДВ при розмитненні. З 42,78 млрд грн компанія сплатила 12,889 млрд грн до бюджету України. За 9 місяців 2019 року чистий фінансовий результат НАЕК за планом мав скласти 2,6 млрд грн, а фактично склав 4,3 млрд грн», – йдеться у повідомленні.
Також у «Енергоатомі» зауважили, що «підозри» Мінекоенерго у розкраданні державних коштів стосуються подій більш ніж 10-річної давнини.
«Що стосується звинувачень у необґрунтованому збільшенні собівартості, то фактичні дані навпаки свідчать про її зменшення. Так, за 9 місяців поточного року планова собівартість складала 29,9 млрд грн, а фактична – 26,7 млрд грн, адміністративні витрати за планом складали 1,2млрд грн , а фактичні – 900 млн грн. Те саме стосується й обслуговування діючих банківських кредитів (план 1,5 млрд грн, а факт 1,1 млрд грн)», – говориться у повідомленні.
Учасники попереджувального мітингу – працівники АЕС та інших відокремлених підрозділів «Енергоатома» звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням вжити заходів для відновлення на посаді Юрія Недашковського.
Нагадаємо: вчора, 27 листопада, Кабмін звільнив президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.
Раніше ГО «Українське ядерне товариство» закликало загальмувати відставку очільника «Енергоатома». Автори листа звертали увагу на те, що з початку військової агресії Росії атомна енергетика стала гарантом енергетичної безпеки України.
За словами підписантів, останні заяви міністра енергетики та захисту довкілля ставлять хрест не лише на майбутньому розвитку, але й на сьогоденній безпечній та надійній роботі атомної галузі, яка забезпечує для України понад 50% виробництва найдешевшої у світі електроенергії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].