Індія випробувала балістичну ракету, здатну нести ядерний боєзаряд
Пуск ракети з дальністю 3000 км уперше був здійснений у темний час доби

Стратегічні сили Індії провели успішне випробування балістичної ракети середнього радіусу дії наземного базування Agni-III, здатної нести ядерну головну частину. Про це повідомили представники командування, передає Інтерфакс-Україна.
Пуск ракети з дальністю 3000 км був здійснений з мобільної установки на полігоні на індійському острові Абдул Калам e Бенгальській затоці.
Це був перший пуск ракети даного типу, здійснений e темний час доби.
Ракета Agni-III, яка з 2011 року перебуває на озброєнні армії Індії, є твердопаливною і складається з двох ступенів. Її довжина сягає 17 метрів, діаметр – 2 метри, а стартова маса становить 50 тонн. Вона може нести боєголовку в ядерному і звичайному оснащенні вагою до 1,5 тонн.
Індія також має у своєму розпорядженні, крім Agni-III, балістичні ракети Agni-I з дальністю 750 км, Agni-II – 2000 км, Agni-IV – 4000 км і Agni-V з дальністю 5000 км. Всі вони здатні нести ядерну боєголовку.
Перше випробування ракети великої дальності Agni-V було проведено ще 2012 року. Як зазначали місцеві ЗМІ, у зоні ураження цієї ракети – наприклад, вся територія Китаю й інші віддалені території в Азії. Таким чином, Індія фактично увійшла до клубу держав, які володіють цим видом стратегічних озброєнь. Наразі до нього входять Росія, США, Китай, Великобританія і Франція.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].