Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Арбітраж СОТ відхилив позов Євросоюзу до США в справі стосовно субсидій Airbus

Арбітраж СОТ відхилив позов Євросоюзу до США в справі стосовно субсидій Airbus

Єврокомісія розглядає можливість подачі апеляції, щоб «виправити ці юридичні помилки»

Арбітраж СОТ відхилив позов Євросоюзу до США в справі стосовно субсидій Airbus
фото Press Association/Xu Jinquan

Арбітраж Світової організації торгівлі відхилив позов Євросоюзу з приводу розміру мит, якими США, відповідно до раніше прийнятого арбітрами рішення, можуть обкласти товари й послуги ЄС у зв'язку з порушенням правил при субсидуванні авіабудівної корпорації Airbus, передає Reuters.

Отже обсяг дозволених США мит у відповідь, як і раніше, становить майже $7,5 млрд на рік.

«Панель арбітрів дійшла висновку, що Євросоюз і чотири країни – учасники блоку не привели свої заходи  відповідно до зобов'язань», – зазначив він, наголосивши, що раніше прийняте арбітрами рішення про розмір мит, якими США можуть обкласти товари ЄС, «залишається в силі».

Група експертів «відхилила заяви Європейського Союзу про те, що ЄС і чотири його держави-члени – Франція, Німеччина, Іспанія й Велика Британія – виконали раніше прийняте панеллю арбітрів рішення, згідно з яким ЄС здійснював незаконні субсидії європейському виробнику літаків Airbus».

Брюссель відреагував на рішення СОТ, звинувативши організацію в «серйозних юридичних помилках», пише Financial Times.

«Ми вважаємо, що організація допустила низку серйозних юридичних помилок у своїй оцінці відповідності вимогам ЄС, – сказав представник прес-служби Єврокомісії. – У доповіді також містяться заяви, що стосуються способів дотримання правил СОТ щодо субсидій, дотримання яких було б вельми проблематичним для більшої частини членів СОТ».

За словами прес-секретаря, Європейська комісія розглядає можливість подачі апеляції, щоб «виправити ці юридичні помилки».

Зокрема, очікується, що ЄС оскаржить рішення СОТ про те, що США продовжують зазнавати збитків внаслідок субсидування програми Airbus А380, яка була скасована в лютому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті