Захворіло у світі
13,132,491
Померло у світі
573,869
Вилікувалось у світі
7,294,394
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Українські норкові ферми здатні залучити $500 млн – Асоціація звіроводів

Українські норкові ферми здатні залучити $500 млн – Асоціація звіроводів

Сума інвестицій у галузь тільки за останні шість років становить понад $100 млн

Українські норкові ферми здатні залучити $500 млн – Асоціація звіроводів
Фото: pixabay.com

Ферми з розведення норки забезпечують надходження в Україну до $70 млн валютної виручки щорічно, 30 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів, створення 1500 робочих місць. Про це повідомляє Inventures.

Віцепрезидент Асоціації звіроводів України Володимир Федина розповів, що звірівництво створює робочі місця і в суміжних галузях: це водії, вантажники, працівники переробної промисловості, аграрії.

За словами Федини, сума інвестицій у галузь тільки за останні 6 років становить понад $100 млн. 

«Сьогодні Україна займає 1% світового ринку хутра, посідаючи на ньому 12-те місце. Але за умови, що для галузі не будуть створювати штучні перепони, вже до 2021 року ми можемо досягти рівня 3% або навіть 5% обсягу світового ринку», – зазначив він.

Федина вважає, що одним із козирів українського звірівництва є конкурентні переваги, пов'язані з порівняно низькими виробничими витратами. Собівартість продукції в Україні нижча за аналогічну, вироблену в Данії або навіть у Польщі. Це означає, що галузь готова залучати іноземні інвестиції.

Нагадаємо: у листопаді цього року у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт про поступову заборону ферм із вирощування хутрових тварин, що планується запровадити з 2025 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті