Захворіло у світі
11,622,741
Померло у світі
538,079
Вилікувалось у світі
6,302,689
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
«Це не про Україну, а про Росію»: у Конгресі готують звинувачення проти Трампа в рамках імпічменту

«Це не про Україну, а про Росію»: у Конгресі готують звинувачення проти Трампа в рамках імпічменту

Трампа звинувачують в зловживанні владою і підриванні національної безпеки

«Це не про Україну, а про Росію»: у Конгресі готують звинувачення проти Трампа в рамках імпічменту
фото pixabay.com

Спікер палати представників США Ненсі Пелосі доручила комітету з питань судочинства почати формулювати пункти звинувачення в рамках процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа в зв'язку з його спробою чинити тиск на Україну з метою розслідування проти свого політичного суперника, повідомляє Reuters.

«Наша демократія – це те що поставлено на карту. Президент не залишив нам вибору, крім як діяти, тому що він знову намагається сфальсифікувати вибори на свою користь. Президент зловживав владою, підриваючи нашу національну безпеку і ставлячи під загрозу чесність наших виборів», – сказала Пелосі, виступаючи «в похмурих тонах» у телезверненні.

«Це не про Україну, це про Росію. <...> Росія вторглася на схід України, близько 10 тисяч людей загинули, деякі з них через відсутність військової підтримки США», – зазначила Пелосі.

 Вона заявила, що Трамп «скористався своєю владою заради політичної вигоди на шкоду національній безпеці». Пелосі зазначила, що просить главу комітету Джеррольда Надлера приступити до підготовки звинувачень «з гіркотою, але також з упевненістю і смиренням».

Сам Трамп написав, що якщо демократи хочуть оголосити йому імпічмент, їм слід зробити це швидко, щоб після «справедливого» розгляду в сенаті країна могла повернутися до справ.

Нагадаємо, у середу в слуханнях взяли участь експерти з конституційного права США. Три із них заявили, що Трамп вчинив дії, які можуть служити приводом для імпічменту. Четвертий експерт, викликаний республіканцями, назвав ініційовану демократами процедуру поспішною і такою, що проводиться з помилками.

Представники демократичної партії запустили процедуру імпічменту президента після появи інформації про можливий тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського. Демократи підозрюють президента в тому, що він затримав надання військової допомоги Україні і вимагав в обмін на її надання провести розслідування щодо свого політичного опонента Джо Байдена і його сина Хантера, на той час члена наглядової ради компанії Burisma.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті