Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Краби-самітники опинилися під загрозою зникнення через пластикове забруднення океанів

Краби-самітники опинилися під загрозою зникнення через пластикове забруднення океанів

Краби опиняються в пластикових пастках і, вмираючи, спричиняють ланцюгову реакцію наступних жертв

Краби-самітники опинилися під загрозою зникнення через пластикове забруднення океанів
Фото: NHM/ The Guardian

Більш ніж півмільйона крабів-самітників (лат. Paguroidea, рос. крабы-отшельники) загинули за останній рік на віддалених острівних групах Індійського океану через те, що опинилися в пастці з пластикового сміття. Це викликає стурбованість вчених, оскільки може призвести до зникнення виду, пише The Guardian.

Нове дослідження виявило, що 508 000  крабів загинули на архіпелазі Cocos Islands в Індійському океані, і ще 61 000  на острові Хендерсон в Тихому океані. Обидві ці ділянки сильно забруднені пластиковими відходами, які вкривають прибережну смугу і пляжі.

Дослідники з Інституту морських досліджень (Imas) і  Музею природознавства в Лондоні виявили, що в середньому на кожен кв.метр пляжів припадає 1-2 загиблих крабів.

Причиною їх загибелі є те, що вони залазять в пластикові ємності (пляшки, відра тощо), звідки потім не можуть вибратися. Проблема погіршується через те, що інші краби-самітники злазяться на запах недавно померлих родичів, щоб присвоїти їхні раковини, що призводить до того, що кілька тварин потрапляють в одну і ту ж пастку. Наприклад, в одному пластиковому контейнері дослідники виявили 526 крабів.

«Насправді проблема досить підступна, бо для цього потрібен тільки один краб. Краби-самітники не мають власної раковини, і коли один з їхніх співвітчизників помирає, він випускає хімічний сигнал, який сповіщає, що є доступна раковина, втягуючи в це все більше крабів... По суті, це огидна ланцюгова реакція», – пояснює доктор Алекс Бонд, старший куратор Музею природної історії і один з дослідників.

Краби-самітники є важливою частиною тропічного середовища, вони розносять насіння рослин, розпушують і удобрюють ґрунт, тому їх скорочення може мати значний вплив на навколишні екосистеми.

Дослідницька група говорить, що їх результати вказують на необхідність термінового розслідування рівня смертності крабів у всьому світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті