«Болгарський потік» готовий приймати газ із «Турецького потоку» з 1 січня

«Болгарський потік» готовий приймати газ із «Турецького потоку» з 1 січня

Навіть якщо транзит газу через Україну буде зупинений, болгарська сторона зможе продовжити транзитні постачання в Грецію і Північну Македонію з трубопроводу «Турецький потік»

«Болгарський потік» готовий приймати газ із «Турецького потоку» з 1 січня
фото www.flickr.com/photos/kremsmueller/19493582139

Болгарська сторона готова забезпечити з початку року транзитні постачання газу в Грецію і Північну Македонію з трубопроводу «Турецький потік». Про це заявив виконавчий директор компанії «Булгартрансгаз» Володимир Малинов, передає ТАСС.

«Навіть якщо з початку року транзит російського газу через Україну в Болгарію по Трансбалканському газопроводу буде зупинений, ми підготовлені. 30 листопада Туреччина зробила «золотий» зварений шов, який з'єднав «Турецький потік» з нашим газопроводом «Балканський потік». Вже на поточному тижні «Булгартрансгаз» почне заповнювати газом 11-кілометрову ділянку газопроводу на своїй території, а Туреччина – на 140-кілометровій ділянці. Ми будемо готові до 15 грудня, вони, сподіваюся, до 20 грудня», – повідомив Малинов.

Директор болгарської газової компанії розповів, що прокладка труб до кордону з Сербією на ділянці газопроводу «Балканський потік» протяжністю 308 км завершиться до 31 травня. Після цього постачання по газопроводу зможуть здійснюватися в обсязі 8,75 млн кубометрів газу на день. До цього газ через територію Болгарії  проходитиме за існуючою газотранспортною мережею.

Повністю новий газопровід «Балканський потік» через територію Болгарії протяжністю 484 км повинен бути завершений до кінця 2020 року.

Проект «Турецький потік» передбачає будівництво газопроводу, що складається з двох ниток потужністю по 15,75 млрд кубометрів кожна. Перша нитка призначена для постачань російського газу турецьким споживачам, друга – для газопостачання в країни Південної та Південно-Східної Європи. Як потенційні ринки «Газпром» розглядає Грецію, Італію, Болгарію, Сербію й Угорщину.

Передбачалося, що газопровід через територію Болгарії – продовження «Турецького потоку» – запрацює до кінця 2019 року, проте виникли проблеми з проведенням конкурсної процедури з вибору компанії будівельника «Балканського потоку». Італо-саудівський консорціум «Аркад» став переможцем тендеру на будівництво трубопроводу в Сербію через територію Болгарії у квітні, проте контракт з ним після серії судових розглядів був підписаний лише в середині вересня, що призвело до піврічної затримки з виконанням проекту і викликало здивування російської сторони.

Президент Росії Владімір Путін звинуватив Болгарію в навмисній затримці будівництва російського газопроводу «Турецький потік» на території країни й заявив, що Москва може знайти способи обійти Софію в разі потреби.

Нагадаємо: президент Реджеп Таїп Ердоган 30 листопада під час урочистої церемонії відкриття газопроводу Tanap між Туреччиною і Азербайджаном заявив, що газопровід «Турецький потік» буде запущений 8 січня 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло