Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
ЄБРР виділить Молдові $50 млн на закупівлю газу через Україну

ЄБРР виділить Молдові $50 млн на закупівлю газу через Україну

Кредит буде використано, якщо зупиниться транзит російського газу через Україну

ЄБРР виділить Молдові $50 млн на закупівлю газу через Україну
Shutterstock

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділить Молдові акредитив у $50 млн для альтернативних закупівель природного газу в НАК «Нафтогаз України», якщо припиниться транзит російського через Україну.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

11 грудня в Кишиневі відповідні угоди підписали прем'єрміністр Молдови Іон Кіку та Маттео Патроні, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу.

«Цей кредит на $50 млн доларів буде використовуватися тільки, якщо доведеться шукати альтернативні шляхи імпорту газу, а у оператора «Молдова-газ» не буде для цього достатньо коштів»,– підкреслив Кіку.

ЄБРР в свою чергу роз’яснює умови використання наданого Молдові акредитиву: «Нафтогаз» закупить відкритих тендерах у постачальників з ЄС до 0,4 млрд куб. м газу та  здійснить поставку цього газу молдавському «Енергокому», а той – національній газорозподільній компанії «Молдова-газ».

Також ЄБРР зобов’язує Молдову  провести реформи газового сектора: розробити вторинне  законодавства для лібералізації ринку газу і диверсифікації джерел його постачання, а також втілити план дій щодо поліпшення корпоративного управління в «Енергокомі».

Акредитив ЄБРР забезпечує 180-денну відстрочку за платежем «Нафтогазу», що дасть «Енергокому» час на погашення заборгованості своїми клієнтами .

Якщо ж «Енергоком» не зможе вчасно та повністю оплатити поставки, українська компанія матиме змогу погасити цю заборгованість за рахунок акредитиву ЄБРР.

Прем'єрміністр Молдови Іон Кіку Кіку наголосив, що уряд країни все ж розраховує на «досягнення домовленості між Росією та Україною, що дозволить Молдові після 1 січня 2020 року отримувати природний газ за традиційним маршрутом дешевше, ніж в попередній період».

Нагадаємо, що у  вересні, коли колишній уряд Молдови обговорював питання про створення запасів газу в сховищах в Україні,  президент республіки Ігор Додон заявив, що «це неефективно і потрібно брати кредити».
Минулого тижня діючий уряд Молдови розпочав переговори з ЄБРР про надання кредиту на $90 млн для закупівлі газу у разі припинення транзиту російського газу через Україну.

Як раніше писав Mind, ЄБРР доповнив перелік компаній, які можуть брати участь в тендерах «Нафтогазу» учасниками з Угорщини, Німеччини та Словенії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті