«Зелена угода»: Польща відмовилась приєднатися до рішення саміту ЄС по клімату

«Зелена угода»: Польща відмовилась приєднатися до рішення саміту ЄС по клімату

Країни ЄС домовилися стати кліматично нейтральними до 2050 року, а Польща поки що надто залежить від вугілля

«Зелена угода»: Польща відмовилась приєднатися до рішення саміту ЄС по клімату
фото www.flickr.com/photos/nxg/241444467

ЄС виключив Польщу з угоди по досягненню кліматичної нейтральності до 2050 року. Про це повідомляє Reuters.

Лідери країн Європейського Союзу підтримали «Зелену угоду» – запропонований Єврокомісією план перетворення ЄС на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. 

Про вихід з угоди заявили також представники Чехії та Угорщини, але вони отримали гарантії, що ядерна енергія буде визнана ЄС одним із способів скорочення парникових газів.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що країни ЄС врахували позицію Польщі, яка потребує більше часу, щоб адаптуватися до «Зеленої угоди», зважаючи на суттєву енергетичну залежність від вугілля.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, чия країна значною мірою залежить від вугілля, заявив, що переговори були «дуже складними».

«Польща буде досягати кліматичної нейтральності у своєму власному темпі», – сказав він.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що задоволена результатом.

«Нема поділу Європи на окремі частини, але одній країні-члену треба більше часу для реалізації», – додала вона.

Польща також вимагала більш конкретних гарантій щодо масштабів фінансування для поетапної відмови від викопного палива, що пов’язане ще з однією складною дискусією в блоці стосовно його наступного бюджету на 2021–2027 роки.

До цього нова глава ЄК Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС щодо захисту клімату, на яку в найближчі роки буде виділено 100 млрд євро, а до 2030 року – 1 трлн євро. За словами глави ЄК, метою всеосяжної програми стане досягнення до 2050 року повної кліматичної нейтральності в країнах ЄС, тобто економічної діяльності з нульовими викидами парникових газів. Так Європа сподівається загальмувати глобальне потепління.

У рамках програми заплановані 50 різних кампаній на захист клімату. Зокрема, за планами Єврокомісії, має бути повністю перебудована європейська економіка.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло