«Це як висадити людину на Місяць»: глава ЄК хоче направити на захист клімату 1 трлн євро

«Це як висадити людину на Місяць»: глава ЄК хоче направити на захист клімату 1 трлн євро

Європа намагається загальмувати глобальне потепління

«Це як висадити людину на Місяць»: глава ЄК хоче направити на захист клімату 1 трлн євро
Урсула фон дер Ляйєн
фото DR

Нова глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн представила програму ЄС щодо захисту клімату, на яку в найближчі роки буде виділено 100 млрд євро, а до 2030 року – один трильйон євро, передає DW.

Європейський проект Green Deal за кількістю витрачених зусиль можна буде порівняти з американською програмою з висадки людини на Місяць в 1960-х роках, заявила вона.

За словами глави ЄК, метою всеосяжної програми стане досягнення до 2050 року повної кліматичної нейтральності в країнах ЄС, тобто економічної діяльності з нульовими викидами парникових газів. Так Європа сподівається загальмувати глобальне потепління.

В рамках програми заплановані 50 різних кампаній на захист клімату. Зокрема, за планами Єврокомісії, повинна бути повністю перебудована європейська економіка.

Жителі ЄС мають пересісти на автомобілі, що працюють без вихлопів у атмосферу, або на громадський транспорт, ізолювати свої будинки, перейти на сучасні системи опалення і екологічно чисту електроенергію.

Щодо європейської промисловості будуть введені жорсткі екологічні норми. На дешеву імпортну продукцію планується ввести додаткові митні збори. Крім того, ЄК має намір розширити так звану систему торгівлі квотами на викиди парникових газів, внаслідок чого, як передбачається, значно подорожчають повітряні перельоти і перевезення водним транспортом.

Також заплановані удосконалення вторинного використання відходів і скорочення їх до мінімуму, нові стратегії для очищення повітря і води, захисту різноманіття флори і фауни, удосконалення політики в галузі сільського господарства, а також масштабні висадження лісу.

Завдяки цим заходам, сподівається фон дер Ляй'н, до 2030 року вдасться знизити викиди CO2 на 50-55% від рівня 1990 року.

Деталі програми будуть представлені лише в 2020-2021 роках, вказала глава Єврокомісії. При цьому не всі країни ЄС підтримують новий план, проти нього вже висловилися Польща, Угорщина і Чехія. Захист клімату стане однією з тем майбутнього саміту ЄС 12-13 грудня.

Нагадаємо,  в Мадриді проходить двотижнева кліматична конференція ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті