Половина землі державних підприємств «зникла» – Милованов

Половина землі державних підприємств «зникла» – Милованов

Близько 700 000 га землі держпідприємств було виведено через схеми зі зміною цільового призначення, заявив міністр економіки

Половина землі державних підприємств «зникла» – Милованов
pixabay

За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, близько 50% землі, яка знаходилася у підпорядкуванні державних підприємств, було виведено через незаконні схеми, заявив міністр економіки Тимофій Милованов.

Про це повідомляє hromadske.

«Наприкінці 90-х років, коли тільки ввели мораторій на продаж землі, у державних підприємствах було 1,5 млн гектарів землі. А зараз, за результатами інвентаризації, ми очікуємо, що буде лише 600-700 000 га» – повідомив Тимофій Милованов.

За його словами, земля з державних підприємств «зникла» у результаті схем, коли землю спочатку виділяють у користування «в рамках закону», а потім змінюють її цільове призначення.

Милованов вважає, що такі схеми перестануть працювати лише за умови контролю на рівні громад.
«Ганятися за схемами неможливо, бо вони завжди будуть. Громада має слідкувати за тим, що робиться з її землею. А якщо вже вона не хазяйнує і не слідкує за своєю землею, то це проблема самої громади. Люди мають обережно обирати політиків на місцях», – наголосив міністр економіки.

Як писав Mind, результати аудиту землі у листопаді  показали, що з 10 млн гектарів землі державної власності залишилось лише 7,6 млн гектарів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло