Україна та Румунія розблокували Трансбалканський газовий коридор
«Оператор ГТС України» підписав історичну угоду з румунським Transgaz, яка дозволить розширити коло імпортерів газу в Україну

ТОВ «Оператор ГТС України» і румунський оператор Transgaz підписали технічну угоду про взаємодію у відповідності до європейських правил з 1 січня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба «Оператора ГТС України».
«Це означає, що з нового року постачальники можуть вільно транспортувати газ з Південної Європи і Туреччини – через Болгарію і Румунію – в Україну і далі в Молдову», – повідомляють в «Нафтогазі».
Тобто з 1 січня в міждержавної точці «Ісакча1-Орловка1» буде доступна потужність по маршруту Україна-Румунія в розмірі 17,8 млн куб. м на добу, а також у зворотному напрямку – 15,8 млн куб.м на добу.
«Це рішення – історичне і надзвичайно важливе, оскільки дозволяє створити додатковий маршрут для імпорту газу в Україну, перш за все, для забезпечення газом споживачів Молдови та прикордонних споживачів України в Одеській області. Це дозволить безперебійно пройти зиму, навіть за умови можливого припинення транзиту газу з РФ», – сказав генеральний директор нещодавно створеного «Оператора ГТС України» Сергій Макогон.
Важливий момент – попередні умови взаємодії операторів ГТС України та Румунії не дозволяли транспортувати природний газ у реверсному напрямку, оскільки така можливість була заблокована чинним транзитним контрактом між «Нафтогазом» та «Газпромом». По закінченні цього контракту з 01 січня 2020 року таке обмеження буде нівельовано і оператор ГТС України зможе співпрацювати з оператором ГТС Румунії за європейськими правилами, повідомляє пресслужба..
Більше того, як зазначається,нова угода створює для Молдови додаткову технічну можливість альтернативно імпортувати газ для власних потреб з Туреччини та Греції у випадку, якщо Газпром зупинить транзит в Європу через територію України.
Нагадаємо: напередодні Секретаріат Енергетичного співтовариства оприлюднив позитивний висновок щодо сертифікації ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) як оператора газотранспортної системи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].