Німецькі екоорганізації прагнуть заборони будівництва «Північного потоку – 2»
Прокладення газопроводу взимку і весною 2020 може нашкодити мільйону перелітних птахів

Екологічні організації в Німеччині домагаються заборони на продовження будівництва газопроводу «Північний потік – 2» взимку і навесні 2020 року, оскільки будівництво може перешкодити мільйону перелітних птахів в регіоні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зазначається, що після отримання дозволу від Данії на прокладку труб в її територіальних водах для того, щоб прокласти решту газопроводу, компанії-оператору проекту Nord Stream 2 AG потрібно продовжити дозвіл на будівництво в Німеччині ще на кілька місяців.
«Збільшення часу будівництва в першу чергу позначиться на перелітних птахах. Ділянка трубопроводу, яка зараз будується, знаходиться в зоні європейського пташиного заповідника. У найближчі кілька місяців туди прилетять більше мільйона морських птахів. Саме тому спочатку планувалося завершити будівництво до кінця грудня, щоб не завдавати шкоди перелітним птахам», – пояснив представник німецької неурядової організації «Союз охорони природи та біорізноманіття» (NABU) Кім Детлофф.
Раніше ця організація вже оскаржувала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в суді.
При цьому екологи зазначають, що оскільки залишилося побудувати лише 7-8% трубопроводу, боротися з будівництвом «Північного потоку – 2» стає все складніше.
Важливість термінів завершення будівництва газопроводу зросла в зв'язку зі схваленням 17 грудня сенатом США санкцій щодо газопроводу, які повинні незабаром вступити в силу після підписання президентом. Після цього, як очікується, протягом 60 днів буде підготовлено звіт про порушників відповідного закону, а потім їм буде надана можливість протягом 30 днів вийти з проекту. Рішення про введення санкцій буде прийматися щодо тих, хто з нього не вийде.
Як повідомлялось, нещодавно оператор газопроводу «Північний потік – 2» запросив дозволу у німецької влади продовжити будівництво біля північного узбережжя Німеччини в зимові місяці.
Нагадаємо: як дізнався Bloomberg, нові санкціх США навряд чи завадять реалізації «Північного потоку – 2», оскільки були впроваджені занадто пізно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].