Канада повернула громадянство синам розсекречених російських шпигунів

Канада повернула громадянство синам розсекречених російських шпигунів

Рішення ухвалив Верховний суд Канади, воно не підлягає оскарженню

Канада повернула громадянство синам розсекречених російських шпигунів
фото www.flickr.com/photos/60288927@N07/5810691160

Сини розсекречених російських шпигунів Олександр і Тімоті Вавилови через суд повернули собі громадянство Канади. Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Канади, воно не підлягає оскарженню, передає Укрінформ.

Судова тяганина з цього питання тривала п’ять років. Її ініціював Тімоті Вавилов, коли Канада не дозволила йому відновити паспорт. Як зазначається, свого часу Тімоті й Олександра депортували до РФ із батьками, які багато років працювали глибоко законспірованими радянськими, а потім російськими розвідниками. Їх повернули до Росії разом з іншими шпигунами в обмін на чотирьох агентів західних держав, серед яких був і Сергій Скрипаль.

Хоча Тімоті й Олександр були народжені на території Канади, уряд вважав, що громадянство вони набули незаконно, оскільки їхні батьки працювали на іншу державу. За законами країни, в такому разі право на громадянство за народженням не поширюється.

Однак адвокатам удалося довести у федеральному суді, що це правило поширюється лише на іноземців із захищеним статусом, наприклад, дипломатів, якими шпигуни під прикриттям не були. Верховний суд погодився з таким тлумаченням.

Батьки братів Вавилових зараз займаються успішною підприємницькою діяльністю у Росії. В’їзд до Канади їм закрито.

Нагадаємо: на початку місяця у французьких Альпах спецслужби виявили базу російських шпигунів. 15 російських шпигунів використовували цю базу для проведення операцій по всій Європі. Вони були співробітниками елітного підрозділу ГРУ, що відповідає за замовні вбивства, акти саботажу і управління так званими «мертвими поштовими скриньками», які використовуються таємними агентами і їхніми помічниками  для обміну інформацією. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло