Маркарова: Недовиконання доходів бюджету–2019 не призведе до секвестру

Маркарова: Недовиконання доходів бюджету–2019 не призведе до секвестру

За словами міністра фінансів, «захищені видатки» бюджету будуть профінансовані в повному обсязі

Маркарова: Недовиконання доходів бюджету–2019 не призведе до секвестру
Міністр фінансів Оксана Маркарова
Фото: УНІАН

Попри недовиконання доходів бюджету 2019 року економічна ситуація в країні  є повністю контрольованою, а виплати по усіх «захищених видатках» будуть здійснені вчасно та в повному обсязі. Про це під час «години запитань до уряду» заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає кореспондент Mind.  

«Хочу запевнити, що ми планово і спокійно завершимо 2019 рік і увійдемо в рік 2020, який, сподіваюсь, буде роком прискореного зростання і принесе набагато більше добробуту нашим громадянам», – підкреслила міністр.

За її словами, за 11 місяців 2019 року виникли фактори, про які постійно звітує Мінфін і які спричинили певне недовиконання доходів. «Однак це недовиконання, одразу хочу сказати, є таким, яке є повністю контрольованим, воно не вимагає ніяких секвестрів, чи інших складних слів, якими останні декілька днів в телевізорі намагаються трішки додати паніки», – переконана Маркарова.

Вона зазначила,що уряд розуміє причини виникнення цього недовиконання бюджету і вживає усіх заходів, що «дозволять профінансувати нам всі видатки».

За словами Маркарової, такі видатки бюджету, як передбачені зарплати, пенсії, медикаменти, соціальні видатки, усі видатки, що стосуються сфери безпеки та оборони разом із зарплатами цього сектору є «захищеними видатками» і «продовжують ритмічно фінансуватись з початку року і з ними немає жодних проблем, і проблем абсолютно ніяких не буде».

«Є ряд доходів, по яких у нас є недовиконання… В першу чергу це ПДВ із ввезених на територію України товарів, це доходи митниці», – сказала міністр. Вона пояснила що причиною досить значного недовиконання цієї статті доходів є схвалення низки рішень, які були прийняті після затвердження бюджету на 2019 рік. «В грудні 2019 року було внесено поправку, яка надала пільгу, якої не було враховано в бюджеті на ввезення обладнання для альтернативної енергетики. Ця пільга коштувала нам 9 млрд грн недоотриманих грошей», – сказала Маркарова.

Другою причиною недовиконання доходів бюджету 2019 року, за словами мінстра, є «сильніший», ніж закладено в макропрогнозі бюджету курс гривні до валют, «тому ті товари, які заходять як імпортні товари, з них сплачувалось набагато менше мито».

«Третє питання – це ціна вуглеводнів, газу. Є позитивним трендом те, що ціна на газ знижується, це дозволяє в тому числі знижувати тарифи, але це також значить що ми від розмитнення цього газу отримаємо набагато менше платежів. Сумарно ці всі фактори  вплинули на те, що по митним платежам було недовиконання», – підкреслила керівниця Мінфіну.

Також недовиконання доходів бюджету 2019 року зафіксовано за сплатою рентної плати за видобування вуглеводнів, через що цього року недоотримано близько 11 млрд грн, а також акциз з вироблених товарів – тютюнові вироби та алкоголь.

Нагадаємо, як раніше писав Mind, голова Рахункової палати Валерій Пацкан зазначив, що план видатків загального фонду державного бюджету може бути не виконаний за підсумками року.

Нагадаємо: за січень–вересень 2019 року  року загальний фонд недоотримав 78,4 млрд грн (7,2%) від плану. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію