Дробович: 2020 року в Україні буде створено відкритий архів репресивних органів
Вартість найбільшого в Європі архіву репресивних органів складатиме 550 млн грн, більше 50 млн грн буде надано бюджетом наступного року

Український інститут національної пам'яті планує 50 млн грн з бюджету 2020 року витратити на створення найбільшого в Європі архіву репресивних органів, що буде зроблено в рамках продовження політики декомунізації. Про це повідомив новопризначений очільник Українського інституту національної пом'яті (УІНП) Антон Дробович, передає кореспондент Mind.
«Величезна частина роботи по декомунізації – це створення архіву репресивних органів, які також є у нас в пріоритеті. На наступний рік закладено на створення архіву трохи більше 50 млн грн, а загалом орієнтовна вартість архіву – 550 млн грн. Наразі виділено приміщення, воно має близько 10 000 кв. м, але потім буде збільшено до 19 000 кв. м. Це буде найбільший відкритий архів документів репресивних органів в Європі», – сказав Дробович.
В цілому продовження роботи з декомунізації стосуватиметься змін назв, які пов’язані з комуністичним режимом в публічному просторі.
Крім того Український інститут національної пам’яті сприятиме посиленню якості історичної науки та розвитку критичного мислення у українців щодо таких заяв, які останнім часом лунають з вуст керівництва Росії.
«Ми бачимо, що останні заяви президента Російської Федерації про якісь там «ісконні землі», уявні, які існують в свідомості політичного керівництва Росії. Для боротьби з такими речами має бути посилена якість історичної науки, зусилля щодо розвитку критичного мислення і публікація та поширення достовірних даних, історично верифікованих матеріалів, які розвінчуватимуть подібні речі», – розповів він.
Також 2020 року буде продовжено роботу зі створення меморіалу Героям Небесної Сотні і Національного музею Революції гідності.
«Сподіваюсь, що нам вдасться знайти спільну мову з прокуратурою і ми отримаємо дані, коли вже будуть зняті арешти з земельних ділянок там і завершимо створення меморіалу і перейдемо до активної фази створення музею», – зазначив Дробович.
Крім того УІНП планує провести роботу з посилення культури діалогу. «Ми хочемо, щоб відходила в минуле ця радянська практика, коли норма суспільної комунікації – це гасла і монолог». Цей діалог, за його словами, буде використовуватись починаючи від культурної реінтеграції Донбасу і закінчуючи складними темами історії України, «які роками були не проговорені і висвітлені».
Довідка: Згідно з ухваленим бюджетом на 2020 рік Українському інституту національної пам’яті передбачено видатки в обсязі близько 129 млн грн. З них близько 32 млн грн має бути спрямовано на статтю видатків «Керівництво та управління у сфері відновлення та збереження національної пам’яті» та ще близько 96 млн грн на «Заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].